Imprezy. Motomaraton, czyli motocyklowa jazda na orientację

-

W czterech amerykańskich stanach ruszają w ten weekend międzynarodowe zawody w motomaratonie, nowej dyscyplinie  motocyklowej, przypominającej nieco bieg na orientację. Uczestnicy spotykają się w określonym miejscu i czasie i każdy nich otrzymuje mapę na dany dzień. Następnie spędza 8-10 godzin na odnajdywaniu punktów kontrolnych, naniesionych w taki sposób, by dotrzeć do nich można było jedynie najbardziej wymagającymi  bocznymi drogami: stromymi podjazdami czy szosami o największej liczbie ciasnych zakrętów. Głównie są to oczywiście drogi górskie, ale uczestnicy cały czas nie zjeżdżają z asfaltu.

 

Po osiągnięciu punktu kontrolnego muszą go sfotografować i wysłać do organizatorów, a wyniki można na bieżąco śledzić w internecie.  Trasy są zaprojektowane w taki sposób, by punkty kontrolne były osiągalne w dzień i bez przekraczania dozwolonych limitów prędkości. Zawody trwają zazwyczaj cztery dni.

 

Więcej informacji

Galeria zdjęć z poprzednich imprez

 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY