Indyjski gigant motoryzacyjny Mahindra ogłosił przejęcie dwóch zasłużonych europejskich producentów motocykli – BSA i Jawy. Wznowienie produkcji niszowych, kolekcjonerskich jednośladów planowane jest na rok 2018.

Nazwy BSA i Jawa są polskim fanom dwóch kółek bardzo dobrze znane. O ile ten pierwszy z powodu naszej sytuacji politycznej miał głównie posmak cukierka oglądanego zza szyby, to czeska Jawa zupełnie realnie zagościła w wielu polskich garażach. Zdążyliśmy się już pogodzić z ich odejściem do podręczników historii, ale być może przedwcześnie.


Indyjski koncern motoryzacyjny Mahindra ogłosił właśnie dokonanie zakupu tych dwóch szacownych firm. Okazało się przy tym, że poczciwa Jawa ma w Indiach od lat 50 XX wieku status kultowej marki i jest kojarzona z pojazdami luksusowymi (!) Zarząd Mahindry chce podążyć tym tropem i ulokować nowe modele w segmencie niszowych pojazdów “lifestylowych”.

t

Nowe motocykle będą wciąż na wskroś europejskie. Centrum badawczo-rozwojowe indyjskiego koncernu znajduje się bowiem we Włoszech. Debiut pierwszych współczesnych modeli planowany jest na rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.