Reklama

Do jednego z japońskich urzędów patentowych spłynęła garść nowych pomysłów inżynierów Hondy. W najbliższym sezonie świeża Africa Twin otrzyma kilka ulepszeń, a na światowe rynki wjedzie być może luksusowy trókołowiec.

Działy projektowe światowych koncernów motoryzacyjnych to miejsca pełne tajemnic, o poziomie utajnienia porównywalnym z jaskinią Batmana. Inżynierowie i marketingowcy zazdrośnie strzegą swoich pomysłów, na które z chęcią rzuciłyby się sępy z konkurencji. Co jakiś czas trzeba jednak złożyć w urzędzie patentowym dokumentację świeżo opracowanych idei, by miały szansę ujrzeć światło dzienne w postaci gotowego produktu.


Tym razem pachnącą nowością stertę projektów gotowych do opatentowania złożyła Honda. Z rysunków możemy się domyślać, że w przyszłym sezonie długo wyczekiwane dziecko koncernu, nowa Africa Twin otrzyma co najmniej dwa ulepszenia. Motocyklowych turystów na pewno ucieszy regulacja wysokości przedniej szyby, a komfort na pustynnych autostradach podniesie tempomat.

t

Kolejną nowością jest trójkołowiec Neowing, prezentowany już we wrześniu zeszłego roku jako concept bike. Najnowsze informacje sugerują, że będzie to 421-kilowe stworzenie napędzane hybrydowym bokserem i posiadające zaawansowany układ kierowniczy z pochylaną parą kół z przodu. Nie wiadomo, czy to kolejny pokaz siły, czy przymiarki do produkcji seryjnej. Nazwa sugerująca bliski związek z zasłużoną linią turystyków wskazuje na poszukiwania nowej niszy wśród motocyklowych globtrotterów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.