Włoski portal Motociclismo opublikował szpiegowskie zdjęcie z testów nowego turystycznego enduro BMW. Jest to prawdopodobnie kolejne wcielenie F800GS, które oferowane będzie również z większym, litrowym silnikiem.

Targi NAMM już za nami, mimo to producenci motocykli nie próżnują. BMW zostało przyłapane (lub, co bardzo prawdopodobne, dało się przyłapać) w czasie testów nowego turystycznego enduro. Chociaż zadbano o estetykę maskującą prawdziwe kształty maszyny, możemy już o niej co nieco powiedzieć.


Będzie to prawdopodobnie następca modelu F800GS, którego rzędowy twin będzie dostępny również w pojemności 1000 cm3. Stanie się więc naturalnym konkurentem takich motocykli jak Suzuki V-Strom 1000 i Honda Africa Twin. Mocną stroną nowego BMW ma być m.in. duży, 24-litrowy zbiornik paliwa, który jednoznacznie podkreśla turystyczne walory maszyny.

4 KOMENTARZE

  1. …brakuje mi tu w dopisku “pięęękny, wspaniały, najlepszy itd. itp.”, w trakcie lektury jednak zdaję sobie sprawę iż na szczęście siedzę przed komputerem i nie mam w ręku żadnego z polskich pożal się Boże miesięczników motocyklowych – z ogromną ulgą wracam na ziemię. Cóż mogę powiedzieć pomijając pow. przymioty o których nie mam zielonego pojęcia wszak to nowość która dopiero będzie miała okazję zapracować na rzetelną o sobie opinię ? ano to że w kwestii designu od dłuższego już czasu wieje nudą i powtarzalnością, każdy kolejny GS, ADWENTURE itd. tak na prawdę praktycznie niczym nie różni się od poprzednika, dobrze było by aby marka o tak ugruntowanej pozycji zadbała o coś naprawdę nowego w tym segmencie, chociażby po to aby pozyskać tych klientów którzy dotychczas nie przekonali się do w/w. … .

  2. …tego akurat na chwilę obecną nie wiemy, może będą dobre a może trochę mniej. Chodziło mi wyłącznie o design choćby w kontekście nowego RT-ka który świetnie nawiązuje do poprzednika, jednak sprawia wrażenie ( i nie tylko) zupełnie nowego motocykla i to uważam za mistrzowskie posunięcie firmy pomijając wszelkie aspekty techniczne… .

  3. Jezeli każdy kolejny GS jest taki sam to co powiedzieć o japończykach. O ile się nie mylę to abs, kontrola trakcji, aktywne zawieszenie, regulacja elektroniczna zawieszenia i inne to pomysły pierwszy raz zastosowane w motocyklach BMW. Miałem GS 1150, 1200 i 1200LC i każdy kolejny to wielki skok technologiczny, lepsze prowadzenie i masa fajnych gadzetów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.