Kotor-Cetinje, Czarnogóra. Niezwykłe szaleństwo zakrętów [TRASY MOTOCYKLOWE]

-

Przepiękna i niezwykle kręta droga łączy Kotor z dawną stolicą Czarnogóry, miastem Centinje. Dla motocyklistów stanowi prawdziwe wyzwanie.

Ze względu na niezliczoną ilość zakrętów, niewielką szerokość drogi i jej niebezpieczną lokalizację, obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 30 km/h. Większość tej 45-kilometrowej trasy jest bardzo wąska i tylko z trudem mogą się tu wyminąć dwa samochody. Jeśli dodamy do tego liczne bardzo strome zjazdy, podjazdy, ślepe zakręty i urwiska, zdamy sobie sprawę, że nie jest to szlak dla początkujących. Nawet doświadczeni bikerzy poczują ciarki na plecach podjeżdżając ekstremalnymi serpentynami od Kotoru do Njeguši.

Trasa jest ciekawym elementem dziedzictwa kulturowego Czarnogóry, łącząc dawną stolicę tego kraju – Cetinje z Kotorem, znajdującym się na liście światowego dziedzictwa kulturowego Unesco. Droga przebiega przez wspaniały Park Narodowy Lovćen. Nawierzchnia na całej długości jest asfaltowa.

KOTOR-CETINJE – INFORMACJE

Długość trasy: 45 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: bd
Maksymalna wysokość: 1270 m n.p.m.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: średni

Kotor-Cetinje – mapa

KotorCetynia

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY