Trasy motocyklowe bywają nudne, ekscytujące, a nawet przerażające. Atlanterhavsveien (Droga Atlantycka) nie należy do żadnej z tych kategorii. Wrażenie, jakie robi można określić tylko jednym słowem: wooooow!

Ukończona w lipcu 1989 roku Droga Atlantycka ma długość 8,3 km i prowadzi przez osiem mostów z miejscowości Vevang do Karvag. Zbudowano ją jako część drogi krajowej nr 64 z Molde do Kristiansund prowadząc przez kilka maleńkich wysp i skalnych występów na Morzu Norweskim, będącym częścią Oceanu Atlantyckiego.

To, co czyni tę trasę wyjątkową, to wrażenie podróżowania przez otwarte morze. Dzięki licznym mostom i osadzeniu drogi poza linią wybrzeża mamy wrażenie, że znaleźliśmy się z dala od bezpiecznego stałego lądu. Wzdłuż drogi umiejscowiono specjalne podesty dla wędkarzy, podczas spokojniejszej pogody bez trudu można także zauważyć wieloryby i foki.

Atlanterhavsveien została wybrana w 2005 r. Norweską Konstrukcją Stulecia, nadano jej również status narodowej drogi turystycznej. Brytyjskie czasopismo Guardian umieściło ją na swojej liście najlepszych wypraw drogowych.

DROGA ATLANTYCKA – INFORMACJE

Długość trasy 8,3 km

Nawierzchnia asfalt

Maksymalne nachylenie 8%

Maksymalna wysokość b/d

Serpentyny nie

Stopień trudności łatwy

Droga Atlantycka – film

Droga Atlantycka – mapa

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here