Folia 3M pozwala na całkowite i komfortowe oklejenie samochodu. Dzięki temu będziesz w stanie w łatwy sposób zmienić kolor swojego samochodu, obniżając również koszty całego przedsięwzięcia. Przed zdecydowaniem się na oklejenie warto jednak znać kilka aspektów, które są bezpośrednio związane z oklejaniem samochodu.

 

Folia ogranicza uszkodzenia lakieru

Oklejenie pojazdu jest idealnym sposobem na to, aby uchronić oryginalny lakier samochodu przed uszkodzeniami związanymi z czynnikami zewnętrznymi, skutkami stłuczek, czy wandalizmu. Oferowane folie są na tyle solidne i trwałe, że z powodzeniem są w stanie zabezpieczyć lakier przed wcześniej wymienionymi czynnikami.

Warto pamiętać, że oklejenie samochodu może podnieść wartość auta. Kiedy tak się dzieje? W momencie sprzedaży, gdy na lakierze występują uszkodzenia, część sprzedawców podejmuje decyzję o wykonaniu oklejenia. Dzięki temu wszelkie otarcia, czy inne niedoskonałości lakieru stają się niewidoczne, a kolor nałożonej folii staje się fabryczny. Jest to jednocześnie gratka dla sprzedawców i sygnał alarmowy dla kupujących, którzy powinni dokładnie sprawdzić przeszłość wypadkową auta.

Oklej swój samochód tak, jak chcesz

Zastosowana przy produkcji i nakładaniu folii technologia pozwala na pełną dowolność przy doborze koloru oklejenia. Nie jesteśmy zobligowani do wyboru pojedynczego koloru w związku, z czym możemy w pełni spersonalizować swój samochód. Oklejenie pojazdu według Twojego, własnego pomysłu skutkuje tym, że posiadane przez Ciebie auto staje się unikalne. Gwarantujemy, że nie ma dwóch identycznie oklejonych aut.

Dzięki folii 3M rosną również możliwości reklamowe. Ze wspomnianej folii można stworzyć dowolną reklamę, która poprawnie nałożona będzie informować klientów nawet do kilku lat. Ważne jest jedynie poprawne oklejenie.

Oklejenie samochodu – proces odwracalny

Oklejenie samochodu jest procesem, który można odwrócić bez konsekwencji. Oznacza to tyle, że folie 3M można zdjąć z oklejonego auta nie niszcząc lakieru w żadnym miejscu. Właściwość ta okaże się przydatna osobom tuningującym wizualnie swoje auto. W momencie, gdy posiadany na aucie kolor, lub wzór przestanie nam odpowiadać – zmienimy go lub przywrócimy auto do stanu fabrycznego.

Jak powinno przebiegać oklejanie samochodu folią 3M?

Bez względu na model i markę oklejanego pojazdu, zalecamy, aby w pierwszej kolejności zdemontować zbędne elementy nadwozia. Są to : kierunkowskazy, lusterka, logotypy, listwy. Dla znacznego ułatwienia montażu folii, można również zdemontować drzwi, klapę bagażnika i maskę komory silnika. Dodatkowa czynność w postaci demontażu nie tylko ułatwi oklejanie, ale pozwoli zrobić to dokładniej.

Następną czynnością jest przygotowanie lakieru. Należy go odtłuścić i wypolerować odpowiednimi detergentami. Jest to o tyle ważny etap, że ma wpływ na to, jak folia będzie trzymać się auta. Pozostawienie brudu, czy nie wypolerowanej powierzchni może spowodować, że folia nie będzie prawidłowo przyklejona, lub nawet ulegnie zniszczeniu po krótkim czasie od nałożenia.

Jeżeli masz pewność, że każdy fragment lakieru został poprawnie przygotowany – czas zająć się oklejaniem. Nie jest to jednak łatwe z dwóch powodów. Folię należy nakładać wyłącznie w większych pasach, aby uniknąć miejsc łączenia. Ponadto na spodzie folii zawsze występuje bardzo mocny klej, który w odpowiednich warunkach zacznie dość szybko wiązać. Z uwagi na trudność poprawnego oklejenia, polecamy zostawić tą czynność osobie wykwalifikowanej.

Nie zapomnij o wcześniej zdemontowanych elementach karoserii. Mając je odłączone od bryły pojazdu masz dowolność w ich ustawieniu. Możesz skorzystać z dowolnych stojaków, lub oklejać na stole. Ważna jest dokładność i zapewnienie odpowiednich warunków do wygrzania oklejonego samochodu.

Koszty oklejenia auta

Wbrew pozorom, folia 3M jest zaawansowanym technologicznie materiałem, który wymaga nie tylko odpowiedniego zastosowania, ale również szerokiej wiedzy. Z uwagi na te właściwości, proces oklejania samochodu folią jest drogi, ale zdecydowanie tańszy w porównaniu do ponownego lakierowania. Nałożenie jednobarwnej folii na samochód klasy kompakt to koszt około 3 000zł. Jednak, im większy jest samochód, tym większe są koszty wykonania oklejenia. Warto wspomnieć, że koszty lakierowania są znacznie wyższe i znacząco rosną wraz ze skomplikowaniem wzoru.

Jeżeli zależy Ci na maksymalizacji efektu przy jak najniższych kosztach – polecamy wybrać oklejenie jako dobrą alternatywę lakierowania. Opcja oklejenia jest znacznie tańsza i nie powoduje różnic pomiędzy efektem prac. Niewątpliwą zaletą opisywanego rozwiązania jest fakt, że wykonane oklejenie można zdjąć, dzięki czemu auto wraca do poprzedniego stanu.

Szczególnie ważny jest wybór nie tylko odpowiedniego wykonawcy, ale również folii renomowanego producenta. My polecamy wybór produktów firmy 3M (sprawdź http://3mcentruminspiracji.pl/produkty/folie-do-zmiany-koloru-pojazdow). Przedsiębiorstwo to zna i zawsze ma na uwadze potrzeby swoich klientów, dlatego w gamie produktów znajdziesz folie nie tylko różnorodne kolorystycznie, ale również różne pod względem parametrów.

3 KOMENTARZE

  1. A co powiecie o folii natryskowej? Chodzi mi dokladnie o ta firmy full dip. Zastanawiam sie nad zmiana koloru auta (ma sporo otarc i rys) a folia to duzo szybsze rozwiazanie niz rozkladania auta na czesci

  2. Bardzo ciekawy artykuł! Zastanawiam się nad oklejeniem folią ochronną swojego samochodu i szukam informacji na ten temat. Ten wpis na pewno mi pomoże w podjęciu decyzji :) Pozdrawiam!

  3. 3k? Xddddddd za 3 stówki na compact kupisz folie na necie, a dobry wrraper zrobi ci to do maks tysiąca. Nie wiem skąd wy wzięliście tą cenę, chyba w oparciu o cennik bracia collins xdd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.