nowościRomet RCR 125 - chopperowa nowość 2023

Romet RCR 125 – chopperowa nowość 2023 [dane techniczne, cena, moc, masa]

-

Choć segment chopperów i cruiserów wyraźnie się kurczy, to co jakiś czas pojawiają się, często z zaskoczenia, nowe modele, które nie dają o nim zapomnieć. Jednym z takich pojazdów jest na pewno motocykl popularnej kategorii 1/8 litra, czyli Romet RCR 125. Poznajcie najnowsze wcielenie tego modelu na rok 2023.

Wyjątkowy jak… Romet RCR

Prawdziwym wyróżnikiem modelu RCR 125 jest na pewno jego silnik. Podczas gdy w tym segmencie motocykli praktycznie wszystkie modele posiadają jednocylindrowe jednostki napędowe, silnik Rometa to dwucylindrowa fałka – atut prawdziwego pojazdu kategorii chopper/cruiser. Drugim ewenementem jest to, że praktycznie każdy motocykla z jednostką V-twin można prowadzić posiadając prawo jazdy kat. A, tymczasem RCR-a można ujeżdżać jedynie legitymując się prawem jazdy kat. B (pod warunkiem posiadania go powyżej 3 lat) lub A1. To wyjątkowy atut tego pojazdu.

Ruszyła wielka wyprzedaż jednośladów Honda! Aż 23 przecenione modele… | motovoyager

Silnik

Wyjątkowa jednostka napędowa Rometa RCR 125 przy pojemności 124 cm3 generuje 13 KM mocy maksymalnej oraz 14 Nm momentu obrotowego. Te wartości, przy masie 167 kilogramów oraz dzięki 6-stopniowej skrzyni biegów, pozwalają na rozpędzenie maszyny do 95 km/h. Niska paliwożerność jednostki, wtrysk paliwa oraz bak o pojemności 15 litrów pozwolą cieszyć się jazdą bez potrzeby częstych wizyt na stacjach benzynowych, na które na Romecie RCR 125 zaglądać trzeba co 400 kilometrów. Do tego maszyna ta jest przyjazna dla środowiska, spełniając najbardziej rygorystyczne normy emisji spalin Euro 5.

Przede wszystkim styl

Romet RCR 125 – chopperowa nowość 2023 [dane techniczne, cena, moc, masa]

Kategoria tego motocykla zobowiązuje. Cruisera kupuje się oczami i tak też jest w przypadku Rometa RCR 125, choć i aspekty czysto pragmatyczne na pewno będą grały tutaj dużą rolę. Tak czy inaczej RCR posiada niezaprzeczalnie swój styl, który upodabnia go do maszyn o dużo większej pojemności silnika. Oczywiście to, co od razu przykuwa wzrok, to jego silnik typu V-Twin, który współgra z klasyczną linią całego motocykla. Mamy łezkowy bak, okrągły reflektor wykonany w technologii LED, stylowe, szerokie siedzenie dla kierowcy, przechodzące płynnie w węższą kanapę dla pasażera. Stylowe, odlewane felgi, połączenie klasycznego zawieszenia z tyłu z odwróconym widelcem z przodu. Do tego wysoko poprowadzoną kierownicę i wysunięte do przodu podnóżki, pozwalające na wygodną jazdę kierowcom o różnym wzroście. Wszystko to utrzymane w kolorystyce łączącej matową i błyszczącą czerń oraz surowe aluminium. Mroczny cruiser – niewiarygodne, że to jedynie 125-tka

Benda Chinchilla 125 – klasyczny cruiser na prawo jazdy kat. B [nowość 2023, dane techniczne, cena, moc, waga, v-max, chopper] | motovoyager

Komfort i bezpieczeństwo

Romet RCR 125 – chopperowa nowość 2023 [dane techniczne, cena, moc, masa]

Aby zapewnić kierowcy kontrolę nad motocyklem, na asfaltach różnej jakości, Rometa RCR 125 wyposażono w koło o średnicy 16 cali z przodu oraz 15 z tyłu. Regulowane zawieszenie, opisywane wcześniej, tarczowe hamulce zespolone – wyposażone w układ CBS – oraz stalowa, sztywna rama pozwalają na bezpieczną i komfortową jazdę po każdej drodze.

Romet RCR 125 czeka na wyzwania, jakie przed nim postawi jego właściciel. Czy będzie to jazda solo po krętych, górskich drogach, leniwa niedzielna przejażdżka z pasażerką, czy codzienna walka z zatłoczonymi, miejskimi drogami – RCR podoła każdemu zadaniu.

Cena

Za dwucylindrowego Rometa RCR 125 należy zapłacić 17 999 zł. Istnieje możliwość zakupienia go online i dostawy na podany przez klienta adres.

Więcej o motocyklach Romet na stronie producenta.

Dane techniczne

wymiary: 2070/755/1010 mm
rozstaw osi: 1410 mm
waga: 167 kg
silnik: 2-cylindrowy V-twin
pojemność: 124 cm3
chłodzenie: cieczą
moc maksymalna: 13 KM
moment obrotowy: 14 Nm przy 6500 obr./min
prędkość maksymalna: 95 km/h
rozruch: elektryczny
zapłon: EFI
przeniesienie napędu: łańcuch
skrzynia biegów: 6 biegów
opony przód | tył 110/80-16 / 150/80-15
zawieszenie przód: USD
pojemność zbiornika: 15L
system hamulcowy: CBS

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!
Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

6 KOMENTARZE

  1. Ale rewolucjia!? Poprzednie wersje jednocylindrowe posiadają 12 KM i jadą max 110 kmh więc dwa cylindry i 13 KM. To rzut kamieniem ale do tyłu!

  2. Moja opinia jest taka: jeżeli ktoś rozważa zakup niech się grubo zastanowi. Pomyśli o serwisowaniu, częściach- ich dostępności. Zastanowić się gdzie będzie się poruszał,
    Ja byłem szczęśliwy jak go kupiłem, a jeszcze bardziej jak sprzedałem.
    Producent powinien pochylić się nad jakością. W moim modelu napęd nie nadawał się do użytku, lakier odpryskiwał sam z siebie po niecałym roku, licznik el. przygasał jak mu pasowało.
    Czy bym kupił go ponownie, na pewno nie.
    Podobać się może, to sprawa subiektywna.
    Pozdrawiam wszystkich.

  3. Poza drobiazgami to Benda Chinchilla, ale tam moc ciut większa (nadal nie maks dla normy) i inny napęd. Fakt, że tu 6 biegów, a tam 5, ale tam też jest ABS, a tu nie. Różnica w cenie niewielka. Brałbym Bendę. Choć osobiście uznałem, że najlepiej zrobić okładki i po dwóch sezonach na 125 juz latam 600tką. Gdyby taka Benda kosztowała 15 tysięcy jak kupiłem Junaka M16, pewnie bym kupił zamiast.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

ZOBACZ RÓWNIEŻ