Zwolennicy małych i średnich pojemności z zazdrością spoglądają na indyjski rynek, który co chwilę zaskakuje premierami nowych modeli. Jedną z ostatnich jest Honda CB350RS.

Trzystapięćdziesiątka okazała się dla japońskiego koncernu bardzo dobrym posunięciem. W zaledwie kilka miesięcy zdobyła liczącą się pozycję wśród motocyklistów z Indii. Honda zamierza wstrząsnąć tamtejszym rynkiem, a zwłaszcza zachwiać statusem lidera, który od wielu lat należy do Royal Enfielda i jego nieśmiertelnego Classica 350.

Powrót Legendy! Motocykle Royal Enfield dostępne w Polsce od marca 2021! [Himalayan, Meteor, Continental, Interceptor – cena]

Ten motocykl będący swego rodzaju żywą skamieliną w samym tylko grudniu 2020 roku znalazł ponad 39 tysięcy nabywców, co jest wynikiem lepszym o ponad 30 procent w stosunku do roku 2019. Jednym z głównych rywali jest też Royal Enfield Meteor 350.

W tym samym okresie CB350 przekonała do siebie ponad półtora tysiąca fanów dwóch kółek, jednak sprzedaż tego modelu dynamicznie rośnie.

Nowa, agresywniejsza CB350RS

 

 

W zaledwie kilka miesięcy po premierze, motocykl doczekał się kolejnej wersji. Ta oznaczona dodatkowym symbolem RS (Road Sailing) jest przedstawiana jako bardziej sportowa. Zmiany są widoczne gołym okiem. Nowy pierścień przedniego reflektora, nakładki na przedni widelec, mniejsze, podłużne kierunkowskazy, inaczej wyprofilowane siodło, inne błotniki i uchwyty dla pasażera, odmienny kształt tylnego światła oraz nieco szersze opony. Motocykl otrzymał też płytę chroniącą silnik od spodu, tłumik w czarnym kolorze, a podnóżki przesunięto nieco do tyłu, co wymusza bardziej pochyloną pozycję.

Wprowadzone modyfikacje mają zdaniem Hondy przyczynić się do podniesienia komfortu, zwłaszcza podczas długich przejażdżek. Silnik i rozstaw osi pozostały bez zmian, podobnie jak zestaw wskaźników. Za to motocykl oferowany jest w dwóch nowych kolorach: Radiant Red Metallic oraz Pearl Sports Yellow.

 

Na razie Honda zbiera rezerwacje na RS-a, który w sprzedaży dostępny będzie od marca 2021 roku. Niestety producent na razie nie zamierza wprowadzić tego modelu na europejskie rynki…

Dane techniczne

Jednostka napędowa: jednocylindrowy, czterosuwowy

Pojemność skokowa: 348,36 cm3

Moc maksymalna: 20,4 KM

Maksymalny moment obrotowy: 30 Nm przy 3000 obr./min

Akumulator: 12 V; 6,0 Ah

Długość: 2171 mm

Szerokość: 804 mm

Wysokość: 1097 mm

Rozstaw osi: 1441 mm

Prześwit: 168 mm

Wysokość siedzenia: 800 mm

Masa własna: 179 kg

Pojemność zbiornika paliwa: 15 l

Opona przód: 100 / 90-19 M / C 57H

Opona tył: 150 / 70-17 M / C 69H

Hamulec przedni: tarcza 310mm

Hamulec tylny: tarcza 240 mm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.