Nowa Jawa 300, nowa Honda CB 350 i kilka innych typów motocykli, które powstały z myślą przede wszystkim o, ogromnym przecież, rynku indyjskim. Wszystko wskazuje na to, że i brytyjski Triumph opracuje nową maszyną z przeznaczeniem do sprzedaży w tym regionie.

Jest to oczywiście kolejny przykład walki o miejsce wśród tamtejszej konkurencji. Indie są bowiem największym rynkiem motocyklowym, na którym rocznie sprzedaje się kilkanaście milionów jednośladów napędzanych silnikami spalinowymi. A przy tym obowiązują tam mniej restrykcyjne przepisy odnośnie emisji spalin.

Motocykle klasy 300 – 400 cm3 cieszą się tam ogromną popularnością. Jest ona podstawą tworzenia konstrukcji takich chociażby Bajaj Dominar 400.

I to właśnie koncern Bajaj został wybrany przez Triumpha na partnera w opracowaniu nowego motocykla. Średni Triumph prawdopodobnie pojawi się już w przyszłym roku. Bajaj udostępni swoje fabryki, moce produkcyjne, natomiast firma angielska wniesie swoje bogate doświadczenie inżynierskie.

Na razie nie są znane szczegóły konstrukcyjne przyszłego Triumpha, jego wygląd ani cena. Nie wiadomo też, czy powstanie wersja europejska.

Triumph Rocket 3 – marvelowski Hulk wśród motocykli [Test, dane techniczne, opis, zalety, wady, cena]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.