Reklama

Zongshen Cyclone RE3 miał premierę pod koniec zeszłego roku, ale dopiero od kilku dni kampania reklamowa nabrała tempa, co widać po filmikach i zdjęciach w mediach społecznościowych. Czy ma czego szukać ten producent na europejskim rynku? Czas pokaże, ale myślę, że znajdzie się dla niego miejsce.

Dlaczego? Bo Europejczycy uwielbiają styl, a tego konstrukcji Zongshena nie można odmówić… RE3 bardzo dobrze wpisuje się w cafe racerowy trend, przynajmniej wizualnie. Niestety, nie mieliśmy możliwości oglądać go z bliska. Jednak to, co prezentują filmy promocyjne wskazuje na to, że został opracowany naprawdę z dużą dbałością o szczegóły.

Reklama

Elementy motocykla wyglądają na dobrze zaprojektowane, wykonane i spasowane. Dwuosobowa kanapa – również o klasycznym kształcie, wykonana została ze skóry. Szyku zadają też dwa tłumiki wykonane z nierdzewnej stali.

Zongshen RE3 Cyclone cafe racer chiński klasyk klasyczny miejski 400 ccm pierwszy motocykl

Jednostka napędowa, to model znany z serii RX3 – czterosuwowy, dwucylindrowy, rzędowy, ośmiozaworowy o pojemności skokowej 378,8 cm3, mocy ok. 36,8 KM i maksymalnym momencie obrotowym sięgającym 35 Nm. Zasilanie – najprawdopodobniej na rynek europejski – zapewni wtrysk firmy Delphi.

Oświetlenie wykonano w technologii LED, przy czym przedni reflektor posiada aż pięć ledowych diod. Hamulce to pojedyncze tarcze, przy czym przednia wyposażona została w dwutłoczkowe zaciski. Zbiornik paliwa o pojemności 17,5 litra zapewni spory zasięg.
W opracowaniu znajduje się wersja wyposażona w system ABS.

Zongshen RE3 Cyclone cafe racer chiński klasyk klasyczny miejski 400 ccm pierwszy motocykl 3

Przyznać trzeba, że chińskie fabryki pozytywnie zaskakują i ich motocykle są coraz lepiej wyposażone, zaprojektowane i dobrze wpisują się w preferencje motocyklistów – również tych z Europy. Jakość również jest coraz lepsza, o czym świadczy chociażby przebieg osiągnięty przez jednego z użytkowników Benelli TRK502. Choć ten motocykl zaprojektowany został przez Włochów, to jego produkcja odbywa się przecież w Chinach, na podzespołach, a przede wszystkim silniku Keewaya.

Nie znamy jeszcze ceny za ten motocykl, jak tylko będziemy coś wiedzieli, będziemy informować was o tym…

Zongshen RE3 Cyclone cafe racer chiński klasyk klasyczny miejski 400 ccm pierwszy motocykl 4

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.