Zwycięzca pucharu BMW M Cup przekazał nagrodę na rzecz poszkodowanej w wypadku Justyny

-

Tegoroczny puchar markowy BMW M Cup wygrał Sylwester Byczkowski z Żukowa. Odbierając nagrodę główną o wartości ok. 20 tys. zł wykazał się wielkim sercem. W całości przeznaczył ją na leczenie i rehabilitację Justyny Wacławik, która niedawno miała poważny wypadek na Torze Poznań. 

Puchar BMW M Cup to cykl zawodów motocyklowych na torach asfaltowych, organizowany przez dealera BMW Sikora z Mikołowa. Może wziąć w nim udział każdy chętny powyżej 16 roku życia, z licencją wyścigową A, B lub międzynarodową FIM, licencję można również wyrobić już w trakcie trwania zawodów. Zawodnicy ścigają się na motocyklach BMW S 1000 RR, które mogą kupić na korzystnych warunkach lub wynajmować na każdą rundę. 

Zwycięzca pucharu BMW M Cup przekazał nagrodę na rzecz poszkodowanej w wypadku Justyny

W ciągu sezonu odbywa się 6-7 rund, na każdej rozgrywane są dwa wyścigi. Puchar BMW M Cup towarzyszy rundom Mistrzostw Polski i pucharu Alpe Adria. W tym roku ścigano się na torach Poznań, Pannonia Ring, Brno, Grobnik i Slovakia Ring. Zawodnicy, w zależności od czasów wykręcanych na Torze Poznań, podzieleni są na dwie grupy: M Cup i M Cup Pro. 

Tegorocznym zwycięzcą pierwszej z tych grup został 31-letni Sylwester Byczkowski z Żukowa na Pomorzu. Z 12 wyścigów, w których wystartował, wygrał 8, a w pozostałych również zajmował wysokie pozycje. Nagrodą główną było roczne użytkowanie auta BMW 235i. Sylwester postanowił jednak spożytkować ją inaczej. 

Na pomoc Justynie

Kilka tygodni temu w polskim środowisku motocyklowym głośno było o wypadku Justyny Wacławik, na którą na jednym z treningów w Poznaniu wpadł inny motocyklista. Dziewczyna jest w bardzo poważnym stanie i wymaga długotrwałego leczenia i rehabilitacji. My też zresztą pisaliśmy o zbiórce na ten cel i wciąż zachęcamy do jej wsparcia. 

Justyna pomagała innym, a po wypadku na torze sama potrzebuje pomocy. Wesprzyjmy zbiórkę!

Sylwester dogadał się ze sponsorem nagrody głównej pucharu BMW M Cup, który zgodził się zamienić ją na ekwiwalent pieniężny rocznego wynajmu auta. Jest to ok. 20 tysięcy zł, które w całości trafią na konto Justyny. Bardzo ładny gest!

Zdjęcia: organizator BMW M Cup

Konrad Bartnik
Konrad Bartnik
Motocyklista, perkusista, ojciec, wielbiciel dobrej kuchni i dużych porcji. Jego największa miłość to motocyklowe podróże – bliskie i dalekie, po asfalcie i bezdrożach. Lubi wszystko, co ma dwa koła, a najbardziej klasyczne nakedy ze szprychami i okrągłą lampą. Na co dzień drapie szutry starym japońskim dual sportem. Nie zbiera mandatów i nigdy nie miał wypadku. Bywa całkiem zabawny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY