Sprzedaż jednego z pierwszych motocyklowych systemów head-up-display rozpocznie się w przyszłym miesiącu w Wielkiej Brytanii. System head-up-display wyświetla kluczowe dla bikera informacje na wewnętrznej stronie wizjera. 

Urządzenie BikeHUD składa się z dwóch części: komputera pokładowego i wyświetlacza umieszczonego wewnątrz kasku, położonego w polu widzenia kierowcy. System wyposażony jest w trzy tryby pracy: commuting (miejski), track days (tor) i touring (podróż). Tryb miejski pokazuje prędkość, bieg i kierunkowskazy. W trybie torowym biker może obserwować i rejestrować czasy okrążeń przy wykorzystaniu systemu GPS. Tryb podróży umożliwia kontrolę zasięgu – wskaźnik pokazuje dystans możliwy do pokonania na paliwie pozostałym w zbiorniku.

System head-up-display

Urządzenie można zamontować w niemal każdym motocyklu ale współpracuje on jedynie z kaskami integralnymi. Zasilanie odbywa się z motocyklowego akumulatora, zaś samo urządzenie nie jest bezprzewodowe, co oznacza konieczność połączenia kablem obu jego części.

Premiera systemu BikeHUD przewidziana jest na 23 listopada. Nieoficjalna cena to ok. 400 funtów (2100 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here