W odpowiedzi na prezentację Hondy także KTM przedstawił motocykl, który weźmie udział w przyszłorocznej edycji rajdu Dakar. To całkiem nowa konstrukcja, która będzie testowana podczas najbliższego Rajdu Maroko.

Motocykl został przebudowany od podstaw. Nowa kratownicowa rama rurowa ma zwiększyć manewrowość motocykla i jego stabilność. Zmieniono też siedzisko i zbiornik paliwa oraz owiewki. Motocykl będzie też napędzał nowy silnik o pojemności 450 ccm.

Podobnie jak dotychczas maszyny będą testowane podczas Rajdu Maroko, ostatnim wydarzeniem cross-country w tym roku. Pozwala on zespołom i zawodnikom zdobyć pokaźną wiedzę na temat zachowania motocykla w różnych sytuacjach na trasie. Informacje zebrane podczas rajdu są wykorzystywane do ostatecznej regulacji parametrów motocykli.

Do trójki zawodników KTM, którzy wezmą udział w Dakarze: Marca Comy, Kurta Caselli i Rubena Farii, w Rajdzie Maroko dołączy chilijski kierowca Francisco Lopez. Wystartuje on na tegorocznym modelu KTM Dakar.

Rajd Maroko, który zastąpił dotychczasowy Rajd Faraonów, będzie gościł w tym roku 74 uczestników. Trasa przebiegać będzie odcinkami specjalnymi długości 1517 km i  łącznikami o długości 534 km. Początek rajdu zaplanowano na dziś, a koniec przewidziano za tydzień.

KTM jest wielokrotnym zwycięzcą i stałym faworytem Rajdu Dakar. Motocykle z Mattighofen wygrały trzy ostatnie edycje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.