Nowy KTM na rajd Dakar 2014. Pierwsza prezentacja motocykla i zespołu

-

W odpowiedzi na prezentację Hondy także KTM przedstawił motocykl, który weźmie udział w przyszłorocznej edycji rajdu Dakar. To całkiem nowa konstrukcja, która będzie testowana podczas najbliższego Rajdu Maroko.

Motocykl został przebudowany od podstaw. Nowa kratownicowa rama rurowa ma zwiększyć manewrowość motocykla i jego stabilność. Zmieniono też siedzisko i zbiornik paliwa oraz owiewki. Motocykl będzie też napędzał nowy silnik o pojemności 450 ccm.

Podobnie jak dotychczas maszyny będą testowane podczas Rajdu Maroko, ostatnim wydarzeniem cross-country w tym roku. Pozwala on zespołom i zawodnikom zdobyć pokaźną wiedzę na temat zachowania motocykla w różnych sytuacjach na trasie. Informacje zebrane podczas rajdu są wykorzystywane do ostatecznej regulacji parametrów motocykli.

Do trójki zawodników KTM, którzy wezmą udział w Dakarze: Marca Comy, Kurta Caselli i Rubena Farii, w Rajdzie Maroko dołączy chilijski kierowca Francisco Lopez. Wystartuje on na tegorocznym modelu KTM Dakar.

Rajd Maroko, który zastąpił dotychczasowy Rajd Faraonów, będzie gościł w tym roku 74 uczestników. Trasa przebiegać będzie odcinkami specjalnymi długości 1517 km i  łącznikami o długości 534 km. Początek rajdu zaplanowano na dziś, a koniec przewidziano za tydzień.

KTM jest wielokrotnym zwycięzcą i stałym faworytem Rajdu Dakar. Motocykle z Mattighofen wygrały trzy ostatnie edycje.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY