Ukraina: 20 tys. kilometrów z Odessy do Władywostoku na 4-konnych skuterach

-

Ponad 20 tys.kilometrów przejechali w niecałe trzy miesiące na skuterach 50 ccm dwaj młodzi Ukraińcy, Teodor Riezwoj i Jewgienij Stojanow. Ich wyczyn zostanie wpisany do księgi Rekordów Guinnessa. 

Teodor i Jewgienij w ciągu 80 dni przebyli drogę z ukraińskiej Odessy do Władywostoku, następnie odwiedzili stolicę Buriacji Ułan-Ude i przed kilkoma dniami wrócili do Odessy. – Udowodniliśmy, że na czterokonnym skuterze można przejechać każdą drogę i każdy dystans – stwierdzili na konferencji prasowej po powrocie.

Teraz będziemy spać, jeść, wygrzewać się i nabierać sił. Szczególnie trudny był ostatni tydzień, gdy temperatura wynosiła zaledwie kilka stopni – opowiadają podróżnicy.

Z Odessy do Władywostoku

Najbardziej utkwiło im w pamięci spotkanie z japońskimi podróżnikami motocyklowymi przed Władywostokiem i rybny obiad w przydrożnym barze koło Amuru. – Smak manty, którą nas poczęstowano zapamiętam do końca życia – opowiada Teodor.

Pod samym Władywostokiem motocykliści mieli spotkanie z dwumetrowym wężem. – Zatrzymaliśmy się by chwilę odpocząć, gdy w trawie zauważyliśmy ogromnego, jaskrawego żółto-czarnego węża. Później okazało się, że wąż nie był jadowity. 

Mapa podróży


Wyświetl większą mapę

Z jedzeniem i noclegami często pomagali przyjaciele, a nawet nieznajomi, których spotykali podczas podróży. Zazwyczaj podróżnicy nocowali jednak pod gołym niebem, a główne danie stanowiły konserwy z makaronem, gotowanym na ognisku. Spotkani w drodze motocykliści i przypadkowi ludzie kilka razy pomagali podczas awarii, a także przeprowadzali niezbędny serwis jednośladów i wymianę opon.

Teodor Riezwoj wcześniej znalazł już się w księdze Rekordów Guinnessa. Jako pierwszy człowiek przepłynął on Atlantyk na łódce wiosłowej.

Teodor i Jewgienij, вітаємо вас! Gratulujemy!

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY