czw., 09 gru 2021

Bandyta zostaje postrzelony podczas rabunku motocykla [AKTUALIZACJA]

-

Młody bandyta został w ostatnią sobotę postrzelony przez policjanta w brazylijskim Sao Paolo podczas próby rabunku motocykla. Cała sytuacja została nagrana przez kamerę na kasku bikera.

W brazylijskim mieście Sao Paolo rozegrały się w ostatnią sobotę sceny rodem z filmów sensacyjnych. 35-letni motocyklista jadący przez miasto o godz. 3. po południu swoją Hondą Hornet zostaje zatrzymany przez bandytów.

Jeden z nich wyciąga pistolet i grożąc nim zmusza bikera do zejścia z motocykla. Następnie chowa pistolet za pasek, po czym wsiada na jego maszynę i próbuje odjechać.

Nieudana próba rabunku motocykla

Złodzieje mają jednak pecha: z drugiej strony drogi jedzie swoim prywatnym samochodem policjant, który wraca do domu ze służby. Zatrzymuje się i żąda od bandyty, by zsiadł z ukradzionego motocykla i rzucił broń.

Ten sięga za pasek po swój pistolet (na filmie 0:58), a policjant wyciąga swoją broń i bez zastanowienia oddaje w kierunku złodzieja dwa celne strzały. Pierwszy z nich trafia w nogę, drugi – w brzuch. Bandyta pada na ziemię.

Drugiemu  z bandytów udaje się uciec. Postrzelonym okaże się 16-letni Escarante Leonardo Santos. Według brazylijskiej agencji UOL, przeszedł on operację i znajduje się teraz w szpitalu. Brak informacji o jego stanie zdrowia.

Szef policji w Sao Paolo wydał oświadczenie, w którym uznał wszystkie działania policjanta za usprawiedliwione. –  Nasz człowiek wykazał się świetnym refleksem. Zawsze będziemy bronić mieszkańców przed brutalnymi bandytami – napisano w oświadczeniu. Dane policjanta na razie utajniono.

AKTUALIZACJA, poniedziałek 17.00

W sieci pojawił się już film, na którym zarejestrowano wydarzenia bezpośrednio po strzelaninie (za podesłanie dziękujemy Rajmundowi). Oto ten film.

Nieudana próba rabunku motocykla (część 2 od 1:30)

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

5 KOMENTARZE

  1. Moze tym pseudo rabusiom nie spodobało się, że motocyklista łamał przepisy na drodze: zmiana pasa ruchu bez kierunkowskazów, jazda niezgodnie ze znakami poziomymi itp. Zabrali mu motor zeby sobie i nikomu innemu nie zrobił krzywdy. Przecież to idzie odczytać z ruchu warg. A wy od razu ciśniecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Motocykl po turecku – wyprawa starym KTM-em 990 ADV do Wschodniej Anatolii [cz.9: górskie, kręte asfalty, zapierające dech widoki]

Historia, na którą się właśnie natknęliście, traktuje o charakterach ludzi, trudach letniej, trwającej miesiąc podróży po pięknej, zaskakującej i nieprzewidywalnej Turcji. Przed wami ósma...

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział, że od 20 grudnia ceny paliw spadną o około 30 groszy

W końcu pojawiają się informacje, które zapowiadają rzekome zmiany cen paliw, na które czekają niemalże wszyscy kierowcy. Aktualne cenniki widniejące na stacjach paliw są...

Legendy Dakaru 1979 – 2000: Rajdowa Yamaha Tenere – królowa jest tylko jedna [historia, dane techniczne]

W 1977 roku Thiery Sabinne startujący w Rajdzie Abidżan-Nicea zgubił się na libijskiej pustyni. Kilka dni błąkał się szukając drogi. To go zainspirowało. Na...

Ducati DesertX 2022 zostanie oficjalnie zaprezentowane na targach w Dubaju

Ta nowość może mocno namieszać w segmencie adventure lub zapoczątkować zupełnie nowy rodzaj, który nieoficjalnie nazywany został adventure premium. Chociaż Ducati opuściło w tym...

Hayabusa, w wersji hinduskiej, produkowana w Indiach? Wolniejsza niż wygląda!

Suzuki Hayabusa to motocykl kultowy - bez dwóch zdań. Swego czasu najszybszy seryjnie produkowany jednoślad na świecie doczekał się w tym roku swojego kolejnego,...