Produkcyjna wersja nowego roadstera BMW została przyłapana na jednej z włoskich stacji benzynowych. Motocykl, którego prototyp pokazano podczas ubiegłorocznych targów EICMA wygląda na gotowy do produkcji. 

Motocykl został sfotografowany przez czytelnika niemieckiego magazynu Motorrad w Rovereto. Choć wcześniej zamieszczaliśmy już szpiegowskie zdjęcia prototypu, ten chłodzony powietrzem streetfighter już na pierwszy rzut oka jest gotowy do produkcji. BMW nie okleiło motocykla typową dla siebie folią w esy-floresy, ograniczając się jedynie do zamaskowania znaczka.

Producent bardzo się starał, by model ten nawiązywał do 90. rocznicy wyprodukowania pierwszego seryjnego motocykla z szachownicą na masce, czego wyrazem był świetny koncept Lo-Rider. Mimo zastosowania stylowego siedziska i ładnego okrągłego reflektora, motocykl nie budzi jednak jakichś większych emocji.

Być może ostateczna wersja zostanie doposażona kilkoma dodatkowymi elementami stylistycznymi. W tej wersji nieco przyciężko wygląda tylny wahacz zespolony z kardanem.

Według niemieckiego bloga miłośników BMW NineT  (z ang. ninety – dziewięćdziesiąt, jak 90. rocznica), bo taką nazwę otrzyma najpewniej nowy roadster osiąga moc 88 KM i 110 Nm momentu obrotowego. Prawdopodobna cena tego modelu to 14 000 euro (60 000 zł).ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.