Produkcyjna wersja nowego roadstera BMW została przyłapana na jednej z włoskich stacji benzynowych. Motocykl, którego prototyp pokazano podczas ubiegłorocznych targów EICMA wygląda na gotowy do produkcji. 

Motocykl został sfotografowany przez czytelnika niemieckiego magazynu Motorrad w Rovereto. Choć wcześniej zamieszczaliśmy już szpiegowskie zdjęcia prototypu, ten chłodzony powietrzem streetfighter już na pierwszy rzut oka jest gotowy do produkcji. BMW nie okleiło motocykla typową dla siebie folią w esy-floresy, ograniczając się jedynie do zamaskowania znaczka.

Producent bardzo się starał, by model ten nawiązywał do 90. rocznicy wyprodukowania pierwszego seryjnego motocykla z szachownicą na masce, czego wyrazem był świetny koncept Lo-Rider. Mimo zastosowania stylowego siedziska i ładnego okrągłego reflektora, motocykl nie budzi jednak jakichś większych emocji.

Być może ostateczna wersja zostanie doposażona kilkoma dodatkowymi elementami stylistycznymi. W tej wersji nieco przyciężko wygląda tylny wahacz zespolony z kardanem.

Według niemieckiego bloga miłośników BMW NineT  (z ang. ninety – dziewięćdziesiąt, jak 90. rocznica), bo taką nazwę otrzyma najpewniej nowy roadster osiąga moc 88 KM i 110 Nm momentu obrotowego. Prawdopodobna cena tego modelu to 14 000 euro (60 000 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here