Model MT-09 może okazać się dla Yamahy znakomitą platformą do tworzenia nowych motocykli. Pisaliśmy już o planach produkcji następcy TDM900 i opartego na najnowszym jednośladzie Yamahy. Oto pomysł na sportowy motocykl R3.

Rozmach, z jakim Yamaha wprowadzała swojego nakeda z trzycylindrowym silnikiem sugeruje, że „ciemna strona Japonii” to coś więcej niż tylko kolejny model w linii MT. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że ta znakomita konstrukcja będzie stanowiła bazę dla całej gamy modelowej.

Włoski projektant Oberdan Bezzi przedstawił pomysł na wykorzystanie Yamahy MT-09 jako bazy dla motocykla sportowego. Choć Yamaha systematycznie odrzuca sugestie dotyczące wykorzystania silnika trzycylindrowego jako napędu sportowej linii „R” trzeba przyznać, że zarówno projekt, jak i pomysł zasługują na najwyższe uznanie.

Trzycylindrowy ścigacz na bazie MT-09 byłby godnym rywalem dla Triumpha Daytony 675 i MV AgustyF3 800. Choć zarówno ten projekt, jak i wcześniej przez nas prezentowany koncept następcy TDM900 to tylko hipotezy, wierzymy że Japończycy wykorzystają ogromny potencjał MT-09.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.