Suprene Exodus – motocykl inny niż wszystkie. Za pół roku do kupienia w USA

-

Od przyszłego roku do kupienia w USA będzie produkcyjna wersja motocykla Suprene Exodus. Osobliwością tego jednośladu jest pozycja jeźdźca: motocyklista prowadzi pojazd prawie na leżąco. 

Miejsce dla kierowcy umieszczone jest bardzo nisko, znajduje się on prawie bezpośrednio nad drogą. Jeździec prowadzi więc motocykl  w pozycji półleżącej,  a jego nogi są wyciągnięte daleko do przodu – podobnie jak na tzw. spacerówkach, spotykanych w niektórych chopperach. Kubełkowe siedzisko ma zapewnić niespotykaną w innych motocyklach wygodę. Pozwala też podczas postoju wystawić prawą lub lewą nogę, by motocykl się nie przewrócił.

Jednoślad napędzany jest czterocylindrową rzędówką BMW o objętości 1200 ccm. Kierowcę chroni rama rurowa, a z dołu – tworzywo sztuczne o specjalnych właściwościach. Zbiornik paliwa pomieści 32 litry. Suprene Exodus waży 270 kg.

Producent zapowiada dwa modele motocykla: Exodus 2014 oraz droższy Exodus 2014 G z doładowanym turbiną silnikiem oraz ulepszonym systemem hamowania. Planowany jest również wariant całkowicie obudowany, wersja usportowiona, a nawet… enduro.

Najtańsza wersja Suprene Exodus ma kosztować 55 tys. dolarów, czyli równowartość około 180 tys. zł.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY