Motocykliści się zmienili – pod takim hasłem odbędzie się w listopadzie 71 edycja Międzynarodowej Wystawy Motocyklowej EICMA w Mediolanie. To największa motocyklowa impreza targowa w Europie.

Targi EICMA istnieją od 1914 r. Dla producentów jednośladów z całego świata są zwykle okazją do zaprezentowania najważniejszych modeli lub technilogii. W 2012 roku zaprezentowano tam m. in. Benelli BN 600, MV Agusta Rivale i Piaggio Vespę 946.

Jednak nie tylko dla włoskich producentów EICMA jest okazją do zaprezentowania najnowszych motocykli. Podczas tegorocznej edycji spodziewane są premiery Yamahy SR400, BMW S1000RR i R1200RT oraz KTM Duke 200 i 390.

Wystawa podzielona będzie na kilka działów tematycznych:

1. Bezpieczeństwo, gdzie zobaczymy ofertę producentów pojazdów, elementów i akcesoriów, którzy zaangażowani są w sprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

2. Odpowiedzialność, gdzie będzie można zapoznać się z propagowaniem kultury jednośladu, relacjami z innymi użytkownikami drogi, wpływem na otoczenie, ochroną środowiska.

3. Pasja, która przedstawi motocykle jako idee powstałe z emocjonalnego zaangażowania twórców, zaprezentuje jak maszyna staje się ikoną i symbolem określonych zjawisk. Będziemy mogli tam obejrzeć jak motocykle wygrywają wyścigi i konkursy.

4. Infrastruktura, gdzie widzowie będą mieli okazję zapoznać się jak wszystko to, co dzieje się wokół motocykla kształtuje sposób jego użytkowania. Dlaczego drogi, parkingi i rozmaite instalacje rozmieszczone wokół dróg nie do końca współgrają z motocyklowym stylem życia.

5. Kreatywność, czyli motocykle, skutery i akcesoria jako typowy przykład współczesnego wzornictwa, a jednocześnie znakomita baza do dalszych prac dla designerów.

6. Wizja, czyli wszystko to, nad czym projektanci pracują dziś, by tworzyć motocyklową przyszłość.

Tegoroczna edycja wystawy odbędzie się od 5 do 10 listopada. Pierwsze dwa dni będą przeznaczone dla dziennikarzy i handlowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here