Motocyklista otrzyma wiadomość tekstową z przypomnieniem o konieczności używania kasku – taki projekt będzie testowany w jednym z najbardziej zagrożonych wypadkami państw afrykańskich – Tanzanii.
W większości afrykańskich państw jazda w kasku to reguła – używanie kasku uznaje się za niemęskie i niepotrzebne. A to właśnie brak ochrony głowy jest główną przyczyną śmiertelnych wypadków na tamtejszych drogach.
[sam id=”11″ codes=”true”]
Organizacja Amend rozpoczęła testowy program, w którym bierze udział około 400 motocyklistów. Będą oni codziennie otrzymywać wiadomość tekstową z przypomnieniem o konieczności używania ochrony głowy. Uczestnicy programu podzieleni zostali na trzy grupy, z których każda otrzyma sms o nieco innej treści.
Pozostaje mieć nadzieję, że operator telefonii komórkowej w Tanzanii stanie na wysokości zadania i nie wyśle wiadomości z opóźnieniem. Motocykliści musieliby je odczytywać w trakcie jazdy, co z pewnością nie przełożyłoby się na wzrost bezpieczeństwa.