11 modeli Victory zostało wezwanych przez amerykańskie Narodowe Biuro Bezpieczeństwa Transportu do serwisów. Przyczyną akcji serwisowej jest możliwość wystąpienia wady fabrycznej skrzyni korbowej.

Do amerykańskich serwisów wezwano 872 motocykle z lat 2014-2015. Usterka może pojawić się w modelach Victory Cross Country, Cross Country Eight Ball, Hammer Eight Ball, High Ball, Jackpot, Judge, Ness Cross Country, Vegas Eight Ball, Vision, Boardwalk z 2014 roku i w tegorocznej nowości – modelu Gunner.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Polaris Industries, producent motocykli Victory wyjaśnił, że niektóre skrzynie korbowe wykonano ze zbyt małym luzem pomiędzy wałem a skrzynią korbową, co może skutkować niewystarczającym luzem osiowym. Silniki dotknięte tą wadą mogą niespodziewanie się zatrzymać.

Jak dotąd nie zanotowano żadnych wypadków spowodowanych tą usterką. Producent podjął jednak działania zmierzające do jej usunięcia zarówno w motocyklach będących w produkcji, jak i tych, które trafiły do sprzedaży. Victory poinformuje nabywców o konieczności stawienia się w serwisie i bezpłatnie usunie zagrożony usterką element.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.