Włoska MV Agusta pochwaliła się właśnie imponującymi wynikami sprzedaży swoich maszyn. Przy okazji zdementowała plotki o jej rzekomym przejęciu przez koncern Fiat.

Ostatnie lata były dla włoskiej firmy bardzo burzliwe. Podniesiona z popiołów przez rodzinę Castiglioni mozolnie odbudowuje swoją pozycje w motocyklowym świecie. Atakuje rynek swoją główną specjalnością, czyli niebanalnymi maszynami sportowymi, ale od jakiegoś czasu w jej ofercie znajdziemy także turystyki i stylowe nakedy.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Wyniki sprzedaży tych nietanich przecież maszyn zdają się zupełnie przeczyć teorii o wszechobecnym kryzysie. Z roku na rok MV Agusta odnotowuje skoki sprzedaży na poziomie 20%, co potwierdza słuszność kierunku nadanego przez nowych właścicieli. Pierwszy kwartał 2014 jest pod tym względem rekordowy.

Prezes firmy, Giovanni Castiglioni, zaprzeczył jednocześnie pogłoskom o planowanym mariażu z Fiatem. Jak stwierdził, nie było nawet wstępnych rozmów na ten temat i firma dalej będzie rozwijała się samodzielnie. Czekamy więc na kolejne imponujące projekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here