Włoska MV Agusta pochwaliła się właśnie imponującymi wynikami sprzedaży swoich maszyn. Przy okazji zdementowała plotki o jej rzekomym przejęciu przez koncern Fiat.

Ostatnie lata były dla włoskiej firmy bardzo burzliwe. Podniesiona z popiołów przez rodzinę Castiglioni mozolnie odbudowuje swoją pozycje w motocyklowym świecie. Atakuje rynek swoją główną specjalnością, czyli niebanalnymi maszynami sportowymi, ale od jakiegoś czasu w jej ofercie znajdziemy także turystyki i stylowe nakedy.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Wyniki sprzedaży tych nietanich przecież maszyn zdają się zupełnie przeczyć teorii o wszechobecnym kryzysie. Z roku na rok MV Agusta odnotowuje skoki sprzedaży na poziomie 20%, co potwierdza słuszność kierunku nadanego przez nowych właścicieli. Pierwszy kwartał 2014 jest pod tym względem rekordowy.

Prezes firmy, Giovanni Castiglioni, zaprzeczył jednocześnie pogłoskom o planowanym mariażu z Fiatem. Jak stwierdził, nie było nawet wstępnych rozmów na ten temat i firma dalej będzie rozwijała się samodzielnie. Czekamy więc na kolejne imponujące projekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.