Futurystyczny system oświetlenia LED to najnowsze dziecko działu technologii i rozwoju firmy BMW. Nowe lampy wykorzystują ultracienki materiał na bazie polimerów zbudowanych na związkach organicznych.

Oświetlenie LED stało się w ostatnich latach niemalże standardem w nowych motocyklach i skuterach. Poza dłuższym czasem działania i mniejszym zużyciem prądu pozwala ono na budowanie lamp w dowolnym kształcie, a świecące panele mogą mieć bardzo efektowne formy. Nie jest jednak pozbawione wad, z których największa to niewielki kąt efektywnego świecenia, który musi być wspomagany solidnymi odblaskami.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Nowe oświetlenie, nazywane organic LED lub w skrócie OLED przebija swojego poprzednika pod każdym względem. Zbudowane z bardzo cienkich polimerowych warstw lampy świecą pełnym światłem w bardzo szerokim kącie. Nie potrzebują przy tym żadnych odblaskowych wspomagaczy i mogą tworzyć ciekawe trójwymiarowe kompozycje.

oled 2

Technologia OLED dopiero raczkuje i na ten moment moc tych paneli pozwala na ich zastosowanie tylko jako światła pozycyjne. Światła wymagające większej mocy, jak światło STOP czy kierunkowskazy wciąż budowane są w tradycyjnej technologii LED. Nowe hybrydowe lampy zobaczymy już niedługo w premierowych modelach BMW.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.