HJC wprowadził do sprzedaży w USA trzy nowe modele kasków w cenie poniżej 200 dolarów (650 zł). Jest wielce prawdopodobne, że kaski pojawią się także na coraz bardziej obleganym przez chińskie produkty rynku europejskim.

Pierwszy z kasków to integralny model CL-17, który kosztuje na rynku amerykańskim około 140 dolarów (440 zł) w zależności od tego czy jest to wersja z malowaniem czy bez. Kolejny, również integralny IS-17 , który charakteryzuje się nieco lepszym wyposażeniem kosztuje 30 dolarów więcej, zaś najdroższy z nowości jest off-roadowy FG-X MX z ceną ok. 190 dolarów (640 zł).

Korzystna cena nie oznacza w tym przypadku niższej jakości. Skorupy dwóch integrali wykonano z udoskonalonego tworzywa polikarbonowego, zastosowano łatwo demontowalny wizjer i, w przypadku droższego modelu blendę przeciwsłoneczną. Skorupa off-roadowego modelu wykonana jest z włókna szklanego wzmacnianego Kevlarem.

Wszystkie kaski posiadają certyfikaty bezpieczeństwa DOT, zaś IS-17 i FG-X dodatkowo uzyskały certyfikat Snell. Z nieoficjalnych informacji udzielonych przez przedstawicieli producenta wynika, że trzy nowe modele mogą stać się bronią HJC w walce z coraz mocniejszą konkurencją chińskich producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.