Naked, który możemy w każdej chwili zmienić w cruisera – to nie pomysł na kreskówkę o transformersach, a projekt motocykla, który ujawnił hiszpański magazyn Solomoto. 

Hiszpański magazyn ujawnił szkice patentowe motocykla, który może zmienić swoją charakterystykę bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji w ramę. Brzmi to dość dziwacznie, ale jak wynika z rysunków faktycznie działa. 

[sam id=”11″ codes=”true”]

Naked i cruiser w jednym (1)Pomysł oparto na tradycyjnej ramie, której używają niemal wszyscy producenci motocykli na świecie. Tajemnica tkwi w zastosowaniu specjalnych ruchomych łączeń, którymi silnik zamocowany jest do ramy. Dzięki dźwigni, która znajduje się przy główce ramy motocyklista może zmieniać położenie silnika w ramie względem tylnego wahacza, co zmienia charakterystykę pojazdu bez ingerencji w integralność konstrukcji motocykla.

Naked i cruiser w jednym (4)W efekcie, dzięki prostemu rozwiązaniu, biker może w ciągu chwili całkowicie zmienić pozycję na motocyklu, a co za tym idzie sposób jazdy. Pomysł wydaje się ciekawy, ale niestety nie wiadomo, kto jest jego autorem i jakie są plany jego wdrożenia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.