Kolejna akcja serwisowa w Kanadzie. Wezwane do serwisów zostały wyprodukowane w 2012 i 2013 r. motocykle Triumph Daytona 675, Triumph Speed Triple, Triumph Street Triple i Triumph Tiger 800.

Transport Canada, organizacja, o której pisaliśmy przy okazji usterek w nowym BMW R1200GS, ogłosiła kolejną akcję serwisową. Według specjalistów cztery motocykle Triumph mają wadliwe wsporniki przednich i tylnych kierunkowskazów – zostały one wykonane z wadliwych materiałów i mogą pękać. W efekcie żarówki, zwisające swobodnie na przewodach elektrycznych mogą powodować uszkodzenie instalacji. Przede wszystkim jednak sygnały nie będą dostatecznie widoczne, co zwiększy ryzyko wypadku.

Wezwanie serwisowe nie dotyczy dostępnych w przypadku motocykli Triumph Daytona 675, Triumph Speed Triple i Triumph Street Triple wersji “R”. Jednak  jak można przypuszczać wersje te również zostaną wezwane do serwisów, ponieważ i w nich zamontowano feralne kierunkowskazy.

Podobna sytuacja dotyczy modelu Triumph Tiger 800XC, który, choć nie wymieniony na liście Transport Canada, ma niemal identyczną konstrukcję jak Tiger 800.

Dealerzy sprawdzą wszystkie wezwane egzemplarze i, jeśli okaże się to konieczne, wymienią nieprawidłowe mocowania. Wprawdzie wezwanie serwisowe na motocykle Triumph ogłoszono tylko w Kanadzie, ale należy się spodziewać, podobnie jak to miało miejsce w przypadku nowego BMW R 1200GS, że amerykański dealer marki nie będzie czekał na podobną wpadkę w Stanach Zjednoczonych i sam wezwie swoich klientów do serwisów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.