Audi odbudowało markę Ducati. Rekordowe sprzedaże, mocne finanse

-

Rekordowe wyniki sprzedaży marki Ducati ogłosił jej właściciel, należąca do Volkswagen Group firma Audi. Najpopularniejszym modelem podczas rządów Niemców był Ducati Multistrada oraz kilka różnych motocykli sportowych.

Ducati wyprodukowało w ubiegłym roku prawie 44 tysiące motocykli, z czego zaledwie 5% w zakładzie w Tajlandii a pozostałą część w swojej fabryce w Bolonii.

Wzrost produkcji wyniósł aż 16%, z czego zadowolenia nie ukrywa zarząd firmy. Ducati nigdy nie było tak mocne – powiedział  Gabriele Del Torchio, dyrektor wykonawczy Ducati Motor Holding. Łączne przychody ze sprzedaży motocykli włosko-niemieckiej marki wyniosły 606 milionów euro, czyli o ponad 200 milionów euro więcej od chwili gdy niemiecki producent przejął Włochów. Największy udział we wspomnianym wzroście miał rynek amerykański.

Kiedy w lipcu 2012 r. Audi kupiło włoskiego producenta wielu miłośników marki Ducati obawiało się o zatracenie wyjątkowego stylu i charakteru marki. Wygląda na to, że jedyne, czego mogą obawiać się Ducatisti, to koniec niszowego charakteru motocykli z Bolonii.

Liczba wyprodukowanych modeli pod zarządem Audi (w sztukach)

  • modele sportowe: 4 955,
  • Ducati Monster: 5 001,
  • Ducati Multistrada: 2 519,
  • Ducati Diavel: 1 730,
  • Ducati Streetfighter 1 440,
  • Ducati Hypermotard: 89.
Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY