Grupa francuskich projektantów przygotowała koncepcyjną wersję motocykla Audi. W projekcie wykorzystano przedwojenny motocykl DKW, silnik Ducati 848 i wiele elementów z modeli Ducati Hypermotard i Ducati Monster.

Od kiedy niemiecki producent przejął włoską markę Ducati nie ustają spekulacje nad ewentualnym wskrzeszeniem motocyklowej legendy Audi. Należąca do niej firma DKW należała przed II Wojną Światową do największych producentów motocykli na świecie. Motocykl DKW RT125 był protoplastą wielu jednośladów produkowanych przez inne firmy. Najważniejsze z nich to Harley Hummer, BSA Bantam, Jawa 125, Royal Enfield Flying Flea i Triumph BDG125.

Możliwe zatem, że motocykl z czterema obręczami na baku to nie tylko odległa wizja. Wspaniałe motocyklowe dziedzictwo Audi może dać Niemcom inspirację do stworzenia siostrzanej dla Ducati marki. Podobne pomysły zostały przecież z sukcesem wykorzystane przez wielu producentów samochodów, choćby przez Mercedesa, który po latach wskrzesił markę Maybach.

4 KOMENTARZE

 1. To czy upadłego Maybach’a można nazwać SUKCESEM Mercedesa jest raczej kwestią mocno sporną… chyba, że sukcesem jest upadek.
  Bardziej trafnym wydaje się przytoczenie BMW wskrzeszającego MINI.
  PS: czy ten artykuł nie jest przypadkiem “odgrzewanym kotletem”, który już zdążył spleśnieć, czy może jest wynikiem niewiedzy piszącego?

 2. KONKURS:
  Znajdź elementy w/w. conceptmoto nawiązujące do wersji poprzedniej (widocznej na ostanim zdjęciu).
  PODPOWIEDŹ: elementami tymi nie są koła o dość charakterystycznej bryle w kształcie okręgu dośc popularnej w elementach tocznych motocykla.

 3. Kiedyś motocykl był piękny, jak choćby ten DKW. a ten nowoczesny audi nie podoba mi się. chyba po prostu dziś w jedzeniu i piciu jest masa chemii i zmienia to poczucie estetyki wypracowywane przez pewne sfery mózgu ludzkiego, które uległy toksycyzacji. :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.