czw., 09 gru 2021

Przedwojenny motocykl DKW może zainspirować Audi do produkcji jednośladów

-

Grupa francuskich projektantów przygotowała koncepcyjną wersję motocykla Audi. W projekcie wykorzystano przedwojenny motocykl DKW, silnik Ducati 848 i wiele elementów z modeli Ducati Hypermotard i Ducati Monster.

Od kiedy niemiecki producent przejął włoską markę Ducati nie ustają spekulacje nad ewentualnym wskrzeszeniem motocyklowej legendy Audi. Należąca do niej firma DKW należała przed II Wojną Światową do największych producentów motocykli na świecie. Motocykl DKW RT125 był protoplastą wielu jednośladów produkowanych przez inne firmy. Najważniejsze z nich to Harley Hummer, BSA Bantam, Jawa 125, Royal Enfield Flying Flea i Triumph BDG125.

Możliwe zatem, że motocykl z czterema obręczami na baku to nie tylko odległa wizja. Wspaniałe motocyklowe dziedzictwo Audi może dać Niemcom inspirację do stworzenia siostrzanej dla Ducati marki. Podobne pomysły zostały przecież z sukcesem wykorzystane przez wielu producentów samochodów, choćby przez Mercedesa, który po latach wskrzesił markę Maybach.

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

4 KOMENTARZE

 1. To czy upadłego Maybach’a można nazwać SUKCESEM Mercedesa jest raczej kwestią mocno sporną… chyba, że sukcesem jest upadek.
  Bardziej trafnym wydaje się przytoczenie BMW wskrzeszającego MINI.
  PS: czy ten artykuł nie jest przypadkiem „odgrzewanym kotletem”, który już zdążył spleśnieć, czy może jest wynikiem niewiedzy piszącego?

 2. KONKURS:
  Znajdź elementy w/w. conceptmoto nawiązujące do wersji poprzedniej (widocznej na ostanim zdjęciu).
  PODPOWIEDŹ: elementami tymi nie są koła o dość charakterystycznej bryle w kształcie okręgu dośc popularnej w elementach tocznych motocykla.

 3. Kiedyś motocykl był piękny, jak choćby ten DKW. a ten nowoczesny audi nie podoba mi się. chyba po prostu dziś w jedzeniu i piciu jest masa chemii i zmienia to poczucie estetyki wypracowywane przez pewne sfery mózgu ludzkiego, które uległy toksycyzacji. :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Jak działa nowy system e-Toll? Aby uniknąć mandatu i problematycznej rejestracji skorzystaj z tego sposobu!

1 grudnia w życie weszła kolejna zmiana, która tym razem dotyczyła zupełnie nowego systemu naliczania opłat za jazdę po płatnych odcinkach autostrad w Polsce....

Debiutuje najnowszy Triumph Tiger 1200 – jest lżejszy, mocniejszy i oferowany w pięciu wersjach

Triumph Tiger 1200 doczekał się kolejnej odsłony, która właśnie miała swój oficjalny debiut. Flagowy model będzie teraz jeszcze lżejszy, mocniejszy, ale przede wszystkim oferowany...

Ducati DesertX 2022 zostanie oficjalnie zaprezentowane na targach w Dubaju

Ta nowość może mocno namieszać w segmencie adventure lub zapoczątkować zupełnie nowy rodzaj, który nieoficjalnie nazywany został adventure premium. Chociaż Ducati opuściło w tym...

Podwyżki opłat za egzamin na prawo jazdy – czy mamy się czego obawiać?

Informacje o chęci podniesienia opłat za egzaminy państwowe na prawo jazdy pojawiły się już kilka miesięcy temu. O takie zmiany wnioskowali Przedstawiciele Komisji Wspólnej...

Wypadek podczas przejazdu MotoMikołajów w Gdyni. Lądował śmigłowiec LPR

MotoMikołaje to cykliczna impreza odbywająca się jednocześnie w wielu większych miastach w Polsce. Motocykliści w strojach św. Mikołajów jadą w paradach na swoich maszynach,...