Firma Mission Motorcycles z USA produkująca maszyny elektryczne ogłosiła, że zamierza rozwijać modele serii Mission R i Mission RS. Amerykanie chcą stworzyć najszybszy szosowy motocykl na świecie.

Obecnie produkowane modele – zarówno R, jak i RS – charakteryzują się znakomitymi osiągami. Od zera do 100 km/h przyspieszają w około 3 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 210 km/h w modelu R i 240 km/h w modelu RS.

Model R adresowany jest do odbiorców poszukujących sportowego motocykla. Jego znakomite osiągi zapewnia silnik o mocy 163 KM sprzężony z napędem InfiniteDrive. Choć moc może wydawać się niezbyt oszałamiająca trzeba pamiętać, że masa silnika elektrycznego to tylko ułamek masy tradycyjnego silnika spalinowego. W prosty sposób przekłada się to zarówno na poręczność, jak i na osiągi motocykla. Rzeczywisty zasięg wynosi natomiast od 170 do 220 kilometrów, w zależności od wybranej opcji.

RS to z kolei limitowana wersja przeznaczona dla rajdowych koneserów. Mission wyprodukuje zaledwie 40 sztuk tego modelu. RS wykorzystuje ten sam napęd co model R, jednak jego prędkość maksymalna to ponad 240 km/h. Oba modele będą wkrótce dostępne w salonach producenta, podnosząc poprzeczkę dla sportowych maszyn elektrycznych.

Oba modele będą rozwijane – producent ogłosił, że w najbliższych latach zamierza stworzyć najszybszy seryjnie produkowany motocykl na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.