Firma Mission Motorcycles z USA produkująca maszyny elektryczne ogłosiła, że zamierza rozwijać modele serii Mission R i Mission RS. Amerykanie chcą stworzyć najszybszy szosowy motocykl na świecie.

Obecnie produkowane modele – zarówno R, jak i RS – charakteryzują się znakomitymi osiągami. Od zera do 100 km/h przyspieszają w około 3 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 210 km/h w modelu R i 240 km/h w modelu RS.

Model R adresowany jest do odbiorców poszukujących sportowego motocykla. Jego znakomite osiągi zapewnia silnik o mocy 163 KM sprzężony z napędem InfiniteDrive. Choć moc może wydawać się niezbyt oszałamiająca trzeba pamiętać, że masa silnika elektrycznego to tylko ułamek masy tradycyjnego silnika spalinowego. W prosty sposób przekłada się to zarówno na poręczność, jak i na osiągi motocykla. Rzeczywisty zasięg wynosi natomiast od 170 do 220 kilometrów, w zależności od wybranej opcji.

RS to z kolei limitowana wersja przeznaczona dla rajdowych koneserów. Mission wyprodukuje zaledwie 40 sztuk tego modelu. RS wykorzystuje ten sam napęd co model R, jednak jego prędkość maksymalna to ponad 240 km/h. Oba modele będą wkrótce dostępne w salonach producenta, podnosząc poprzeczkę dla sportowych maszyn elektrycznych.

Oba modele będą rozwijane – producent ogłosił, że w najbliższych latach zamierza stworzyć najszybszy seryjnie produkowany motocykl na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here