15 salonów Harley-Davidson z 11 krajów weźmie udział w ostatnim etapie największego na świecie konkursu na najlepszy motocykl custom, zbudowany w salonie H-D. Zwycięzcy poprzednich, krajowych i regionalnych edycji Bitwy Królów powalczą o koronę „Króla Królów”. Światowe głosowanie już się rozpoczęło, a zwycięzca zostanie ukoronowany pod koniec kwietnia.

Po licznych Bitwach Królów toczonych na całym świecie, coroczny konkurs na najlepszy motocykl custom, którego uczestnikami są salony dealerskie Harley-Davidson, będzie miał swój wielki finał w ostatecznej bitwie, gdzie piętnastu zwycięzców z poprzednich lat spotka się, aby powalczyć o tytuł najlepszego z najlepszych.

W konkursie zawsze zwyciężali najbardziej kreatywni mistrzowie sztuki custom reprezentujący salony Harley-Davidson z różnych zakątków świata. W roku 2019 koronę Króla Custom zdobył salon Harley-Davidson Laidlaw ze swoim zachwycającym motocyklem „FXGTS Coast Glide” bazującym na modelu Sport Glide.

us_laidlaw-s-harley-davidson_fxgts-coast-glide

Uczestnicy wielkiego finału, w walce o tytuł Króla Królów, muszą zbudować swoje maszyny custom na platformie kultowego motocykla Sportster. Od 1957 roku modele Sportster stanowią doskonałą bazę do własnych modyfikacji motocykla. Dzięki klasycznej linii, charakterystycznemu silnikowi Evolution w układzie V i ogromnemu wyborowi części i akcesoriów Harley-Davidson dedykowanych dla modeli Sportster, zbudowanie własnego bobbera, café racera, trackera czy choppera jest zadaniem w zasięgu każdego. Aby konkurencja między salonami była jeszcze bardziej ekscytująca, dotychczasowe zasady dotyczące budżetu i części zostały zaostrzone.

Konkurs na wybór „Króla Królów” zostanie rozstrzygnięty podczas jednej rundy globalnego głosowania przez Internet. Głosować można do 31 marca 2020 r. w witrynie internetowej www.h-d.com/customkings. Ostatecznego zwycięzcę i zdobywcę tytułu Króla Królów poznamy pod koniec kwietnia.

Ekipa z polskiego salonu H-D ze Szczecina bierze udział w konkursie jako przedstawiciel Europy Środkowowschodniej oraz zwycięzca regionalnej edycji z 2018 roku. Życzymy im powodzenia.

Szczecin-The-Iron-RR

Jon Bekefy, dyrektor generalny ds. marketingu w Harley-Davidson Motor Company, jest podekscytowany zbliżającym się konkursem: „W Bitwach Królów podziwialiśmy zachwycające efekty pracy mistrzów modyfikacji custom, które są wpisane w DNA naszej marki. Konkurs jest inspiracją dla salonów, które mogą pokazać, co jest możliwe, jak również dla klientów z całego świata, którzy widzą, że mogą stać się właścicielami wyjątkowego motocykla niezależnie od tego, jakim budżetem dysponują. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co w tym roku zbudują zwycięzcy z poprzednich lat!”.

Lista finalistów (alfabetycznie): Adelaide Harley-Davidson Bike Works (Australia), Gold Coast Harley-Davidson (Australia), H-D Athena (Grecja), H-D Autostar (Brazylia), H-D Barcelona (Hiszpania), H-D Bordeaux (Francja), H-D Limoges (Francja), H-D Queretaro (Meksyk), H-D Shizouka (Japonia), H-D S-One (Francja), H-D Szczecin (Polska), Motor Salon (Holandia), Sycamore (Wielka Brytania), Sykes (Wielka Brytania), Thunderbike (Niemcy).

A oto i wyżej wymienione projekty motocykli w naszej galerii:ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.