Z rzeczy przekazanych naszej redakcji do testów przez firmę prospot.pl, dystrybutora marek Ogio, Amphibious i XD Design, wybrałem plecak Mach LH, w kolorze czarnym. Jego producentem jest amerykańska firma Ogio specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości plecaków sportowych, biznesowych. W serii dedykowanej motocyklistom również znajdziemy prócz nich sakwy, tankbagi, pokrowce transportowe na kask, itp.

Ogio Mach LH – plecak dla miejskich motocyklistów

Producent klasyfikuje plecak, jako motocyklowy. Do tej pory używałem zwykłych plecaków, w których przewoziłem głównie sprzęt fotograficzny, ładowarki, ewentualnie odzież na zmianę. Wyższość plecaka Ogio tkwi w jego wzmacnianej konstrukcji, która nie tylko zapewnia lepszą aerodynamikę, ale również lepszą ochronę przewożonych rzeczy. W środku znajduje się wyprofilowana kieszeń na laptop/tablet o przekątnej wyświetlacza do 15 cali i mniejsze kieszonki, które można wykorzystać do przewożenia dokumentów, itp.

Przeczytaj koniecznie: Jaki plecak na motocykl? Jak wybrać? Czym się przy tym kierować? Jakie są rodzaje plecaków motocyklowych?

Nic nie furkocze, nic nie lata

Miłym zaskoczeniem jest możliwość połączenia końcówek suwaków komory plecaka i przypięcia ich za pomocą klipsów, do jego obudowy. To dobre zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem plecaka podczas jazdy i sprawia, że końcówki suwaków nie latają na wietrze w czasie jazdy.

Kask dla pasażera? Zero problemu!

Plecak-Ogio-Mach-LH-miejski-turystyczny

Dobrym pomysłem jest też możliwość przytroczenia kasku na zewnątrz plecaka. W dolnej jego części znajduje się specjalna komora zawierająca materiałową osłonę na kask, którą mocuje się trzema zapięciami do boków i góry plecaka. Dzięki temu, podczas, np. zwiedzania, chodzenia po sklepie, mamy wolne ręce, a kask jest dobrze chroniony przed ewentualnymi zarysowaniami. Możemy też oczywiście tak przewozić kask dla naszej pasażerki/pasażera.

Przewiew na plecach i stabilizacja

Panele z pianki na plecach, wraz z dwoma szelkami oraz dwoma pasami dobrze stabilizują plecak i ograniczają uczucie zmęczenia jego noszeniem. Rozmieszczenie paneli powoduje ponadto, że środkowa część plecaka nie dotyka pleców, zapewniając jednocześnie dobrą wentylację. Dzięki temu może on być z powodzeniem wykorzystany do jazdy na rowerze – przetestowałem, sprawdziłem i jestem bardzo zadowolony.

Czy Ogio Mach LH ma jakieś wady?

Wady? Ewentualne ujemne strony tego plecaka, wynikają z jego małej objętości – 22 litry. Producent dedykuje go osobom dojeżdżającym do pracy, szkoły. Na takie potrzeby jest wystarczający. Oczywiście można wykorzystywać go do turystyki, ale pod warunkiem, że główny bagaż schowamy do sakw/kufrów. Plecak może wówczas posłużyć do przewozu naprawdę drobne rzeczy, które chcemy mieć przy sobie – dokumenty, portfel, ewentualnie wspomniany laptop.

Jeżeli w plecaku zamierzamy przewozić więcej bagażu, to musimy rozejrzeć się za czymś większym. Trochę brakuje mi również drugiej, mniejszej komory. Wynika to jednak z moich przyzwyczajeń i sposobu segregowania przewożonych rzeczy. Do mniejszej komory wkładam te przedmioty, które muszą być szybko dostępne. W plecaku Ogio nie ma takiej możliwości.

Niebawem napiszę, jak plecak sprawdził się w codziennej, motocyklowej eksploatacji i napiszę pełen test tego sprzętu.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.