Fenomenalne słupki sprzedaży nowego wcielenia starej Jawy w Indiach sprawiły, że koncern Mahindra, musiał podjąć kolejne kroki biznesowe. Pozytywny odzew na starym kontynencie, mógł zwiastować tylko jedno – Indyjska Jawa trafi do Europy, jednakże kupno będzie możliwe tylko i wyłącznie w Czechach oraz na Słowacji.

Na naszym portalu news o pojawieniu się na indyjskim rynku klasycznych, czechosłowackich Jaw w nowym wydaniu, odbił się pozytywnym echem. Nie sposób tego nie przyznać, ale wyglądają fenomenalnie i nikogo nie powinna dziwić tak duża liczba sprzedanych motocykli w Indiach. W wielu europejskich krajach poczciwa Jawa wychowała ogromne rzesze motocyklistów, zostawiając w ich głowie element historii, pięknej przygody i nostalgii, do której z chęcią chcieliby wrócić. Czy właśnie ta podróż do przeszłości okaże się głównym powodem, który będzie odpowiedzialny za dobre wyniki sprzedaży w Europie?

Według czeskiego portalu Automix.cz, motocykle zostały już dopuszczone do sprzedaży na starym kontynencie i ich zakup będzie możliwy w drugiej połowie roku. Początkowo dostępna będzie tylko i wyłącznie wersja Classic, ale koncern Mahindra stara się również podjąć odpowiednie działania, aby w przyszłości pojawił się również Forty Two oraz jednoosobowy Perak. Warto zaznaczyć, że motocykle, które zostały przygotowane na Europejski rynek, nie ustrzegły się przed panującymi u nas normami emisji spalin. W związku z tym Classic będzie wyposażony w czterosuwowy silnik o pojemności 293 cm3 oraz o mocy 4 km mniejszej względem indyjskiego odpowiednika. Inżynierowie odpowiedzialni za stworzenie nowych modeli pochwalili się również planem stworzenia elektrycznej Jawy. Całość jest jednak, póki co, na etapie planów.

Nową Jawę będziemy mogli zakupić w 40 punktach dilerskich znajdujących się w Czechach oraz na Słowacji. Początkowa partia motocykli, która będzie dostępna w Europie, będzie liczyć kilkaset sztuk. Taki zabieg ma na celu zbadanie nowego dla indyjskiego koncernu rynku.  Czekamy na pojawienie się pierwszych indyjskich Jaw na polskich drogach, a jeszcze bardziej na ogłoszenie ceny, która niestety nadal nie jest znana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.