Miniaturowy, przenośny tester jakości oleju – to nowy produkt amerykańskiej firmy Lubricheck. Urządzenie, cztery razy mniejsze od iPhone’a kosztuje zaledwie 44 dolary, czyli równowartość 140 zł.

Lubricheck to niewielkie pudełko, w którego centralnej części znajduje się wgłębienie. Wystarczy tam umieścić kroplę oleju, a po kilku sekundach urządzenie wyświetli informację o jego przydatności jako cieczy redukującej tarcie.  Wiadomo więc, czy olej kwalifikuje się do wymiany, czy może jeszcze służyć do smarowania elementów silnika.

Jak podkreśla producent, dzięki urządzeniu kierowcy nie muszą przestrzegać wymogów, związanych z wymianą oleju według określonego przez producenta przebiegu. Umożliwi to z jednej strony – oszczędność oleju (wyeliminuje jego niepotrzebną wymianę), a z drugiej strony – przedłuży żywotność silnika.

Wbudowane czujniki w ciągu kilku sekund analizują parametry fizyczne i chemiczne oleju i w skali od 1 do 10 podają informację o jego jakości. Analizator można kupić bezpośrednio na stronie producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.