Dwie Polki – Natalia Florek i Monika Jaworska – wezmą udział w specjalnym obozie szkoleniowym tylko dla kobiet na hiszpańskim torze Albacete. Na przyszły weekend do Hiszpanii zostało zaproszonych 26 zawodniczek z 12 krajów. 

Obóz szkoleniowy dla uczestniczek wyścigów szosowych organizowany jest przez Międzynarodową Federację Motocyklową (FIM). Wezmą w nich udział tylko starannie wybrane, najlepsze zawodniczki, ścigające się już razem z mężczyznami.

Jak podkreśla FIM, szkolenie ma umożliwić zawodniczkom zapoznanie się ze specyfiką jednego z najlepszych torów wyścigowych na świecie. Pod okiem trenerów, również tych z MotoGP, dziewczyny będą szlifować umiejętności na tych samych motocyklach, na jakich ścigają się najlepsi zawodnicy. Zwiększenie obecności kobiet na wszystkich szczeblach wyścigów motocyklowych jest bowiem jednym z kluczowych celów FIM.

Obóz szkoleniowy – pierwszy tego typu wyłącznie dla kobiet – odbędzie się pod nazwą Road Racing Training Camp For Women. Początkowo planowano zaproszenie tylko 15 zawodniczek, jednak z powodu dużego zainteresowania zwiększono ich liczbę do 26. Oprócz dwóch Polek są tam trzy Amerykanki, trzy Holenderki, trzy Niemki, pięć Hiszpanek, trzy zawodniczki z RPA, dwie Finki i po jednej uczestniczce z Estonii, Rumunii, Nowej Zelandii, Francji, a nawet zawodniczka z Indii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.