Wkrótce właściciele rosyjskich motocykli z koszem Ural będą mieli możliwość dokupić do swych maszyn układ wydechowy włoskiej firmy LeoVince. Na razie będzie on przeznaczony jedynie do jazdy po bezdrożach.

Motocykle Ural są w USA bardzo popularne. W amerykańskich reklamach Ural przedstawiany jest głównie jako maszyna, służąca do jazdy po bezdrożach. A do tego – zdaniem producenta – seryjny układ wydechowy nadaje się średnio.

Poprosiliśmy LeoVince, by skonstruował specjalnie dla nas układ wydechowy “2 w 1” – opowiada Ilia Hait, jeden z szefów Urala. – Ostateczna wersja będzie już niedługo do kupienia w USA – dodaje.

Prace nad pierwszymi wersjami wydechu były prowadzone w amerykańskim oddziale Urala, a wersja ostateczna została skonstruowana już we Włoszech. Będzie ona dodawana do nowych maszyn jako opcja i ma kosztować dokładnie 1000 dolarów (3 300 zł). Nie będzie mogła teoretycznie być używana na drogach publicznych.

Planowane jest również stworzenie wersji spełniającej wszystkie wymogi głośności – nastąpi to prawdopodobnie w 2014 roku. Jak podkreśla producent, nie jest to tylko nakładka, ale pełny układ wydechowy.

Ural jest jedynym motocyklem na świecie, który oferowany jest seryjnie z bocznym wózkiem z własnym napędem. Pierwsze motocykle opuściły taśmy produkcyjne jeszcze w 1941 roku. Ural jest bardzo popularny w USA – sprzedawanych tam jest aż pięciu modeli tych maszyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here