Wkrótce właściciele rosyjskich motocykli z koszem Ural będą mieli możliwość dokupić do swych maszyn układ wydechowy włoskiej firmy LeoVince. Na razie będzie on przeznaczony jedynie do jazdy po bezdrożach.

Motocykle Ural są w USA bardzo popularne. W amerykańskich reklamach Ural przedstawiany jest głównie jako maszyna, służąca do jazdy po bezdrożach. A do tego – zdaniem producenta – seryjny układ wydechowy nadaje się średnio.

Poprosiliśmy LeoVince, by skonstruował specjalnie dla nas układ wydechowy “2 w 1” – opowiada Ilia Hait, jeden z szefów Urala. – Ostateczna wersja będzie już niedługo do kupienia w USA – dodaje.

Prace nad pierwszymi wersjami wydechu były prowadzone w amerykańskim oddziale Urala, a wersja ostateczna została skonstruowana już we Włoszech. Będzie ona dodawana do nowych maszyn jako opcja i ma kosztować dokładnie 1000 dolarów (3 300 zł). Nie będzie mogła teoretycznie być używana na drogach publicznych.

Planowane jest również stworzenie wersji spełniającej wszystkie wymogi głośności – nastąpi to prawdopodobnie w 2014 roku. Jak podkreśla producent, nie jest to tylko nakładka, ale pełny układ wydechowy.

Ural jest jedynym motocyklem na świecie, który oferowany jest seryjnie z bocznym wózkiem z własnym napędem. Pierwsze motocykle opuściły taśmy produkcyjne jeszcze w 1941 roku. Ural jest bardzo popularny w USA – sprzedawanych tam jest aż pięciu modeli tych maszyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.