Właśnie rozpoczęty tydzień to pogodowy rollercoaster! Na jego początku przeraźliwy chłód i deszcz, w okolicach czwartku temperatura osiągnie nawet 20 stopni! Zbliża się idealna pogoda dla motocyklistów!

Poniedziałek to w tym tygodniu nie tylko najtrudniejszy dzień tygodnia, ze względu na zakończony właśnie weekend, ale także ze względu na pogodę. Choć w całym kraju obecne są przejaśnienia i jest dużo więcej słońca niż w ostatnie dni, to jednak w całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu, a temperatury maksymalne nie przekroczyły magicznej bariery 10 stopni Celsjusza. W nocy z poniedziałku na wtorek możliwe są przymrozki, więc początek tygodnia nie jest zbytnio dla nas łaskawy.

Na szczęście we wtorek pogoda, dzięki zbliżającemu się wyżowi z południowego zachodu, zacznie się poprawiać. Wraz z wyżem nadejdą masy ciepłego powietrza aż znad Półwyspu Iberyjskiego, co odczujemy dosyć znacznie na własnej skórze.

W środę, 21 października zrobi się w całym kraju naprawdę ciepło, a tremometry pokażą nawet 17 stopni Celsjusza. Pogoda ustabilizuje się i nie powinno padać.

W czwartek natomiast przyjedzie, choć raczej na krótko, tak przez wszystkich wyczekiwane babie lato. Słońce, sucho i temperatury przekraczające w niektórych miejscach w kraju nawet 20 stopni Celsjusza! Ciepło dotrze także na północ naszego kraju, na Mazury, Warmię i Suwalszczyznę, gdzie słupki rtęci w termometrach wespną się nawet na wysokość 17 kresek.

Chwilowe załamanie pogody synoptycy prognozują na piątek i sobotę, kiedy to temperatury widocznie spadną i w całym kraju pojawią się opady deszczu. Jednak w niedzielę znów powróci do nas ciepło, które będzie oscylować w okolicach 17-18 stopni Celsjusza.

Ten pogodowy rollercoaster najlepiej spędzić na motocyklu, bo nie do końca wiadomo ile tak przyjaźnie ciepłych dni nam jeszcze w tym roku zostało.

źródło: fanipogody.pl

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.