Louis stworzył jubileuszowy motocykl. Bazą był Ducati Sport 1000

-

Zarząd Louisa zwrócił się do Marcusa Walza, właściciela znanej niemieckiej firmy zajmującej się przerabianiem motocykli, o stworzenie  jubileuszowego jednośladu. Przerobiony został model Ducati Sport 1000, a wybierali go fani na Facebooku. 
Louis, niemiecka sieć sklepów z akcesoriami motocyklowymi, obchodzi w tym roku 75-lecie istnienia. Bazowym motocyklem – zwanym również „dawcą” – dla Jubiläumsbike został Ducati Sport 1000. Zadanie było tyleż banalne, co niemożliwe do wykonania: Louis określił, by w motocyklu została połączona tradycja z nowoczesnością. Do projektu wciągnięto również klientów Louisa – na facebookowym profilu firmy wzięli oni udział w pięciostopniowym głosowaniu, wybierając:
  • ogólną koncepcję,
  • koła,
  • kierownicę,
  • konsolę z przyrządami,
  • kolor.
Na początku prac nad projektem Marcus Walz zmodyfikował tylną część ramy, a także wyciął od podstaw z arkusza blachy aluminiowej zbiornik paliwa, korpus do zamocowania kanapy i tylny błotnik. Następnie wyfrezowany został uchwyt pompy paliwowej, którą umieszczono w zbiorniku paliwa. Ultralekki akumulator litowy (tylko 800 gram!) zamocowano pod siedzeniem. Przedni widelec Öhlins został zaadoptowany z Ducati 999R. Zawieszenie tylne to również zmodyfikowany Öhlins. Silnik praktycznie pozostawiono bez zmian, zmieniając jedynie charakterystykę sprzęgła oraz zastępując oryginalny układ wydechowy tytanowym Akrapovicem. W rezultacie wszystkich zmian motocykl zrzucił 20 kilogramów.
Ciekawostka – do malowania użyto wyjątkowego lakieru o wdzięcznej włoskiej nazwie Anniversario Rosso (czerwień rocznicowa). Ducati utrzymuje, że wykorzystywana jest ona tylko do malowania jubileuszowych modeli motocykli.
Jubiläumsbike Louisa jest już całkowicie ukończony i jak zapowiada właściciel wyruszy wkrótce na objazd wszystkich sklepów, gdzie będą go mogli oglądać klienci. Po zakończeniu sezonu w październiku 2013 roku zostanie wystawiony na aukcję charytatywną.
Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY