Zarząd Louisa zwrócił się do Marcusa Walza, właściciela znanej niemieckiej firmy zajmującej się przerabianiem motocykli, o stworzenie  jubileuszowego jednośladu. Przerobiony został model Ducati Sport 1000, a wybierali go fani na Facebooku. 
Louis, niemiecka sieć sklepów z akcesoriami motocyklowymi, obchodzi w tym roku 75-lecie istnienia. Bazowym motocyklem – zwanym również „dawcą” – dla Jubiläumsbike został Ducati Sport 1000. Zadanie było tyleż banalne, co niemożliwe do wykonania: Louis określił, by w motocyklu została połączona tradycja z nowoczesnością. Do projektu wciągnięto również klientów Louisa – na facebookowym profilu firmy wzięli oni udział w pięciostopniowym głosowaniu, wybierając:
  • ogólną koncepcję,
  • koła,
  • kierownicę,
  • konsolę z przyrządami,
  • kolor.
Na początku prac nad projektem Marcus Walz zmodyfikował tylną część ramy, a także wyciął od podstaw z arkusza blachy aluminiowej zbiornik paliwa, korpus do zamocowania kanapy i tylny błotnik. Następnie wyfrezowany został uchwyt pompy paliwowej, którą umieszczono w zbiorniku paliwa. Ultralekki akumulator litowy (tylko 800 gram!) zamocowano pod siedzeniem. Przedni widelec Öhlins został zaadoptowany z Ducati 999R. Zawieszenie tylne to również zmodyfikowany Öhlins. Silnik praktycznie pozostawiono bez zmian, zmieniając jedynie charakterystykę sprzęgła oraz zastępując oryginalny układ wydechowy tytanowym Akrapovicem. W rezultacie wszystkich zmian motocykl zrzucił 20 kilogramów.
Ciekawostka – do malowania użyto wyjątkowego lakieru o wdzięcznej włoskiej nazwie Anniversario Rosso (czerwień rocznicowa). Ducati utrzymuje, że wykorzystywana jest ona tylko do malowania jubileuszowych modeli motocykli.
Jubiläumsbike Louisa jest już całkowicie ukończony i jak zapowiada właściciel wyruszy wkrótce na objazd wszystkich sklepów, gdzie będą go mogli oglądać klienci. Po zakończeniu sezonu w październiku 2013 roku zostanie wystawiony na aukcję charytatywną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here