Irańskie kobiety mogą już się ścigać na motocyklach. Po długich konsultacjach i zasięgnięciu opinii imamów Ministerstwo Młodzieży i Sportu Islamskiej Republiki Iranu wydało stosowne licencje.

Hossein Shahriari , wiceprzewodniczący MAFIRI, organizacji, zajmującej się sportami motocyklowymi poinformował, że udało się osiągnąć sukces w negocjacjach z Ministerstwem Młodzieży i Sportu. Kobiety będą mogły ubiegać się o licencje zawodnicze, związane z jazdą motocyklami na imprezach sportowych – powiedział dziennikarzom Shahriari.
W Iranie motocyklem jeździ wiele kobiet, niektóre z nich trenowały też różne rodzaje sportów motorowych.  Do tej pory groziły jednak za to surowe kary – samo trenowanie było już nielegalne, a w zawodach brali udział tylko mężczyźni. Biurokratyczny proces legalizacji trwał bardzo długo – MAFIRI potrzebowało aż siedmiu miesięcy na to, by uzyskać zgodę ministerstwa na wydawanie licencji kobietom. Kluczem do sukcesu były konsultacje z autorytetami religijnymi. Imamowie uznali, że jazda kobiet na motocyklu nie jest sprzeczna z zasadami religii islamskiej. Mogą więc one swobodnie konkurować ze sobą i doskonalić swoje umiejętności jazdy motocyklem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.