Iran: kobiety mogą brać udział w zawodach motocyklowych. Imamowie się zgodzili

-

Irańskie kobiety mogą już się ścigać na motocyklach. Po długich konsultacjach i zasięgnięciu opinii imamów Ministerstwo Młodzieży i Sportu Islamskiej Republiki Iranu wydało stosowne licencje.

Hossein Shahriari , wiceprzewodniczący MAFIRI, organizacji, zajmującej się sportami motocyklowymi poinformował, że udało się osiągnąć sukces w negocjacjach z Ministerstwem Młodzieży i Sportu. Kobiety będą mogły ubiegać się o licencje zawodnicze, związane z jazdą motocyklami na imprezach sportowych – powiedział dziennikarzom Shahriari.
W Iranie motocyklem jeździ wiele kobiet, niektóre z nich trenowały też różne rodzaje sportów motorowych.  Do tej pory groziły jednak za to surowe kary – samo trenowanie było już nielegalne, a w zawodach brali udział tylko mężczyźni. Biurokratyczny proces legalizacji trwał bardzo długo – MAFIRI potrzebowało aż siedmiu miesięcy na to, by uzyskać zgodę ministerstwa na wydawanie licencji kobietom. Kluczem do sukcesu były konsultacje z autorytetami religijnymi. Imamowie uznali, że jazda kobiet na motocyklu nie jest sprzeczna z zasadami religii islamskiej. Mogą więc one swobodnie konkurować ze sobą i doskonalić swoje umiejętności jazdy motocyklem.
Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY