Suzuki Inazuma GW250S to nowy model, wprowadzany na europejski rynek. Ma trafić do młodszych i początkujących bikerów: nowoczesna stylistyka, częściowe owiewki i silnik o pojemności 250 cm3 to cechy charakterystyczne.

Model Suzuki Inazuma zostanie wprawdzie oficjalnie zaprezentowany dopiero 20 kwietnia podczas Shanghai Motor Show, ale już teraz pojawił się w ofercie europejskich dystrybutorów Suzuki. Prototyp GW250 ujawniono w październiku 2012 podczas targów CIMAMotor. Zaprezentowano tam także policyjną wersję motocykla, wyposażoną w dodatkową ochronę przed wiatrem i wyższą kierownicę. Oficjalny model Suzuki Inazuma GW250S jest bardziej zbliżony do tej właśnie policyjnej wersji niż do bazowego prototypu, można zatem spodziewać się jego przydatności do dalszych podróży.

Suzuki Inazuma napędzana jest silnikiem o pojemności 248 cm3, o mocy 24 KM i maksymalnym momencie obrotowym 22 Nm przy 6500 obr/min. Za przekazanie napędu odpowiada sześciobiegowa skrzynia. Stylistyka wyraźnie nawiązuje do modelu B-King. Elementy takie jak podwójny wydech, widelec teleskopowy, regulacja tylnego zawieszenia i 13 litrowy zbiornik paliwa pozwalają sądzić, że Suzuki upatruje w tym modelu szansy na zagospodarowanie nowej niszy rynkowej.

Suzuki Inazuma GW250S, podobnie jak wersja policyjna, będzie produkowany przez firmę Haojue, spółkę utworzoną przez japońskiego producenta i jednego z najbardziej znanych chińskich wytwórców jednośladów.

Podstawowa wersja motocykla ma kosztować 17 900 zł.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.