BMW Motorrad zacieśnia współpracę z indyjskim producentem motocykli – firmą TVS. Firmy chcą wspólnie produkować jednoślady o pojemności powyżej 250 cm3 w indyjskich zakładach TVS. Prawdopodobnie będą to “pięćsetki”. 

O współpracy BMW i TVS wiadomo już od dawna. Ostatnio jednak obie firmy rozpoczęły intensywne rozmowy, co wskazuje na zaangażowanie w nowy projekt. Bawarczycy starają się dotrzymać kroku depczącym im po piętach Austriakom z KTM, którzy współpracują z indyjską firmą Bajaj. Dzięki tej współpracy Pomarańczowi produkują w Indiach modele Duke 125, Duke 200 and Duke 390, co otwiera im ogromne możliwości sprzedaży, jakie daje rynek indyjski.

Zarząd niemieckiego koncernu także zdaje sobie sprawę, że przyszłość należy do wschodzących rynków, stąd zapewne chęć zacieśnienia współpracy z indyjskim producentem.

Uruchomienie produkcji motocykli BMW w zakładach TVS dałoby niemieckiej firmie szansę zwiększenie sprzedaży na indyjskim rynku i, co za tym idzie, wzrost zyskowności koncernu. Jak już pisaliśmy finanse koncernu nie wyglądają ostatnio najlepiej. Indyjski wytwórca zyskałby z kolei dostęp do nowoczesnych technologii bawarskiej marki. Mógłby dzięki temu produkować lepsze jakościowo motocykle, co z pewnością przełożyłoby się na zwiększenie ich popularności.

Nam, nabywcom, pozostaje czekać na rezultaty tej współpracy. Mamy nadzieję, że przyniesie ona nowe, tańsze motocykle z szachownicą na baku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here