BMW Motorrad wchodzi w segment “pięćsetek”. Na razie w Indiach

-

BMW Motorrad zacieśnia współpracę z indyjskim producentem motocykli – firmą TVS. Firmy chcą wspólnie produkować jednoślady o pojemności powyżej 250 cm3 w indyjskich zakładach TVS. Prawdopodobnie będą to “pięćsetki”. 

O współpracy BMW i TVS wiadomo już od dawna. Ostatnio jednak obie firmy rozpoczęły intensywne rozmowy, co wskazuje na zaangażowanie w nowy projekt. Bawarczycy starają się dotrzymać kroku depczącym im po piętach Austriakom z KTM, którzy współpracują z indyjską firmą Bajaj. Dzięki tej współpracy Pomarańczowi produkują w Indiach modele Duke 125, Duke 200 and Duke 390, co otwiera im ogromne możliwości sprzedaży, jakie daje rynek indyjski.

Zarząd niemieckiego koncernu także zdaje sobie sprawę, że przyszłość należy do wschodzących rynków, stąd zapewne chęć zacieśnienia współpracy z indyjskim producentem.

Uruchomienie produkcji motocykli BMW w zakładach TVS dałoby niemieckiej firmie szansę zwiększenie sprzedaży na indyjskim rynku i, co za tym idzie, wzrost zyskowności koncernu. Jak już pisaliśmy finanse koncernu nie wyglądają ostatnio najlepiej. Indyjski wytwórca zyskałby z kolei dostęp do nowoczesnych technologii bawarskiej marki. Mógłby dzięki temu produkować lepsze jakościowo motocykle, co z pewnością przełożyłoby się na zwiększenie ich popularności.

Nam, nabywcom, pozostaje czekać na rezultaty tej współpracy. Mamy nadzieję, że przyniesie ona nowe, tańsze motocykle z szachownicą na baku.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY