Oto Kelevra – bez wątpienia jeden z najpiękniejszych motocykli na świecie. Zbudowany na bazie modelu Ducati Monster S4R cafe racer to zdobywca pierwszej nagrody na ostatnich targach EICMA w Mediolanie.

Już pierwszy rzut oka nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z maszyną absolutnie wyjątkową. Dzieło tunerów z firmy South Garage spod Neapolu bazuje na modelu Ducati Monster S4R, ale praktycznie każdy element motocykla został przeprojektowany lub obudowany włóknem szklanym z ogromną dbałością o detale.

W rezultacie każdy z elementów tego cafe racera perfekcyjnie harmonizuje z innymi, tworząc nieskazitelną szatę tej piękności i podkreślając zwartość projektu.

Co ciekawe, w projekcie wykorzystano wiele seryjnych akcesoriów, np. dźwignie Tarozzi, widelec Showa, tylny amortyzator Sachs i lampę przednią Lucas. Dla nadania motocyklowi unikalnego stylu, najbardziej wyeksponowane elementy wykonano jednak ręcznie. Najbardziej rzuca się w oczy wykonany z około 70 części spawany wydech 2-w-1.

Nie sposób nie zauważyć niemal całkowitego braku osłon i owiewek, co sprawia, że ten cafe racer ma  bardzo mechaniczny, industrialny charakter. Subtelnej szlachetności dodaje użycie kolorów: złotego, pomarańczowego i perłowego w wykończeniu zbiornika paliwa i tylnej części motocykla.

Tunerzy z South Garage zapowiadają, że zestaw do przeróbki będzie dostępny również dla nowych modeli Monstera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here