Oto Kelevra – bez wątpienia jeden z najpiękniejszych motocykli na świecie. Zbudowany na bazie modelu Ducati Monster S4R cafe racer to zdobywca pierwszej nagrody na ostatnich targach EICMA w Mediolanie.

Już pierwszy rzut oka nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z maszyną absolutnie wyjątkową. Dzieło tunerów z firmy South Garage spod Neapolu bazuje na modelu Ducati Monster S4R, ale praktycznie każdy element motocykla został przeprojektowany lub obudowany włóknem szklanym z ogromną dbałością o detale.

W rezultacie każdy z elementów tego cafe racera perfekcyjnie harmonizuje z innymi, tworząc nieskazitelną szatę tej piękności i podkreślając zwartość projektu.

Co ciekawe, w projekcie wykorzystano wiele seryjnych akcesoriów, np. dźwignie Tarozzi, widelec Showa, tylny amortyzator Sachs i lampę przednią Lucas. Dla nadania motocyklowi unikalnego stylu, najbardziej wyeksponowane elementy wykonano jednak ręcznie. Najbardziej rzuca się w oczy wykonany z około 70 części spawany wydech 2-w-1.

Nie sposób nie zauważyć niemal całkowitego braku osłon i owiewek, co sprawia, że ten cafe racer ma  bardzo mechaniczny, industrialny charakter. Subtelnej szlachetności dodaje użycie kolorów: złotego, pomarańczowego i perłowego w wykończeniu zbiornika paliwa i tylnej części motocykla.

Tunerzy z South Garage zapowiadają, że zestaw do przeróbki będzie dostępny również dla nowych modeli Monstera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.