D30 Aero – nowa technologia w ochraniaczach dla motocyklistów

-

Na rynku pojawiły się nowe ochraniacze dla motocyklistów. D3O Aero powstały na bazie bardzo skutecznego i popularnego w profesjonalnych zastosowaniach materiału D3O, który posiada znakomite właściwości ochronne.

Materiał D3O to miękkie pomarańczowe tworzywo o szczególnych właściwościach. Normalnie miękkie i łatwo formowalne, gwałtownie twardnieje pod wpływem silnego uderzenia, a tuż po nim ponownie staje się plastyczne. Cecha ta powoduje, że D3O znakomicie nadaje się do zastosowania jako ochraniacz dla motocyklisty, chroniąc newralgiczne części ciała jak łokcie, kolana lub barki. Wielu producentów, np. Icon, Acerbis czy Rukka stosuje D3O w produkowanej przez siebie odzieży.

Producent postanowił usunąć istotna wadę swego produktu – jego objętość. Nowe ochraniacze D3O Aero są znacznie lżejsze i cieńsze od standardowych D3O. Ciekawym wariantem ochraniacza jest Smart Skin – rodzaj materiału o podobnych do D3O właściwościach ochronnych, który jednak zachowuje typowe cechy tkaniny: można go szyć, formować i zaginać. Daje to producentom odzieży bardzo szerokie możliwości zastosowania ochrony nie tylko w kurtkach, ale także w rękawicach, spodniach lub butach.

Co ważne, zastosowanie lekkiego i elastycznego materiału jako zbroi daje bikerowi znacznie większą swobodę ruchów niż w przypadku tradycyjnych sztywnych kewlarowych elementów. Cena ochraniaczy D3O nie jest na razie znana.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY