To Kawasaki Ninja 750 jest dziełem projektanta Billa Webba. Ukochany motocykl służył mu wiele lat, aż pewnego dnia został skradziony i rozebrany na części. Kiedy Bill odzyskał swoją Kawę, zdecydował się odbudować ją w nowym stylu.

Bill to projektant specjalizujący się we wzornictwie przemysłowym. Pracuje m.in. dla Nike i GoPro. Było jasne, że każdy detal nowego projektu będzie musiał być idealny. Motocykl miał zyskać miejski, agresywny styl “cafe-fighter”.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ninja 750 (3)Większość streetfighterów to brutalne nakedy, w których silnik i osprzęt są odsłonięte dla uzyskania efektu potęgi maszyny. W tym Ninja 750 linie są wyraźnie wygładzone i pomimo braku plastikowych osłon, silnik nie przytłacza designu tego customa.

Ninja 750 (6)Bill sam zaprojektował nową ramę pomocniczą, w której zamocowano większość elektroniki. Wykonano ją przy użyciu programu 3D CAD i wyfrezowano z jednego kawałka aluminium. Na nowym elemencie zamocowano siodło z Ducati 1098, zaś rolę światła stopu pełni zgrabny zestaw diod LED.

Ninja 750 (2)Przedni reflektor pochodzi z Harleya V-Rod i znakomicie wpisuje się w projekt. Dynamiczny styl streetfightera podkreśla wydech w stylu MotoGP.

Ninja 750 (5)

Ninja 750 (4)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.