Ubezpieczenie podróżne nie jest przeznaczone tylko na drogie wakacje. Ubezpieczenie podróżne nie służy wyłącznie do podróżowania za granicą. Ubezpieczenie turystyczne chroni Cię przed niebezpiecznymi i nieprzewidzianymi sytuacjami. A przecież wszyscy chcemy być w życiu bezpieczni.

 

Jak pokazują ostatnie badania, Polacy coraz częściej wykupują polisy turystyczne. Jednak nie zawsze właściwie dopasowują je do potrzeb i wymagań podróży. Pomimo tego, wciąż prawie połowa turystów nie ubezpiecza się na czas wyjazdu. Rozważmy kilka sytuacji, które powinny Cię skłonić do wykupienia ubezpieczenia turystycznego.

1. Nie stracisz wszystkich pieniędzy w przypadku anulowania podróży  

Nawet najlepiej zaplanowane wyjazdy czasami muszą zostać anulowane. Jednak wielu dostawców usług turystycznych – w szczególności linie wycieczkowe i linie lotnicze – oferują minimalne lub żadne zwroty kosztów za anulowanie w ostatniej chwili. Jeśli tak się stanie, czy możesz pozwolić sobie na utratę wszystkich pieniędzy, które wydałeś na podróż? Dlatego jednym z najlepszych powodów, aby wykupić ubezpieczenie podróżne, jest ochrona świadczeń z tytułu odwołania podróży. Chociaż wydaje nam się, że rezygnacja z zaplanowanego wjazdu jest mało prawdopodobna, to jednak często takie sytuację się zdarzają. Choroba, śmierć bliskiej osoby – nigdy nie wiesz, co może ci się przytrafić.  

2.  Wypadki zdarzają się także podczas wymarzonych wakacji

Każdego roku firmy ubezpieczeniowe otrzymują tysiące zgłoszeń od  przebywających na wczasach turystów. Najczęściej problemami okazują się urazy, złamanie kości, zawał serca i udary mózgu. Dlatego jeśli posiadasz odpowiednie ubezpieczenie podróżne, możesz zadzwonić na infolinię twojej firmy ubezpieczeniowej, aby uzyskać pomoc w nagłych wypadkach. Dopasowana do twojego wyjazdu polisa turystyczna w razie nieszczęśliwego zdarzenia pokryje koszty koniecznego leczenia.  Załóżmy, że podczas podróży za granicą poważnie zachorujesz  lub doznasz uszczerbku zdrowotnego. Wybrałeś się na wycieczkę, niefortunnie potknąłeś się i najprawdopodobniej skręciłeś kostkę. Potrzebujesz helikoptera do najbliższego i dobrego szpitala. W tej sytuacji musisz zdać sobie sprawę, że bez ubezpieczenia turystycznego ogromne koszty leczenia będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. W niektórych krajach cena za medyczną ewakuację może składać się nawet z sześciu liczb!  

3.  Zaginiony bagaż 

Sytuacją może nie nagminną, ale spotykaną jest utrata bagażu przez podróżujących. Chociaż linie lotniczce coraz lepiej śledzą bagaże, to jednak mimo to często dochodzi do nieszczęśliwych sytuacji. Z tego powodu, możesz wykupić także ubezpieczenie bagażu – w wypadku jego utraty, uszkodzenia i zniszczenia w czasie podróży. Pamiętaj, że z odpowiednim pakietem polisy możemy ubezpieczyć także cenny sprzęt, np. komputer, aparat fotograficzny, telefon.  Gdy twój bagaż zostanie ukradziony, ubezpieczyciel wypłaci ci odszkodowanie.  

Uczyń swoją podróż spokojną 

Jednym z najlepszych powodów, aby wykupić ubezpieczenie podróżne, jest perspektywa spokojnego wyjazdu. W razie nieszczęśliwego wypadku wystarczy jeden telefon do twojego ubezpieczyciela, aby szybko pomógł zorganizować ci pomoc. Gdy podczas podróży przydarzy ci się nieoczekiwana sytuacja – nagły wypadek, zgubiony paszport, skradziony portfel– pamiętaj o tym, że  zawsze możesz skontaktować się ze swoją firmą ubezpieczeniową (np. SIGNAL IDUNA). Nie warto ryzykować podróży będąc nieubezpieczonym. Wszyscy wiemy, że nieszczęśliwe sytuacje zwykle zdarzają się nieoczekiwanie. Postawmy więc na spokojną i wolną od kłopotów podróż, a z wyjazdy przywieźmy jedynie najpiękniejsze wspomnienia.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.