Średni motocykl adventure z dwucylindrowym silnikiem rzędowym planuje wprowadzić do swojej oferty KTM. Zdaniem Stefana Pierera, szefa austriackiej firmy, będzie to mocny konkurent Hondy Africa Twin.

Gęstniejąca oferta motocykli segmentu adventure zmusza konkurentów do zagospodarowywania coraz to nowych nisz dla zmieniających się w szaleńczym tempie potrzeb potencjalnych nabywców. Bogata dotąd oferta Pomarańczowych musi być uzupełniona o nowe modele, które zaspokoją wymagania klientów.

Po najmniejszej dotąd wersji Adventure – 1050 i największej – 1290, nadszedł czas na coś nowego. Stefan Pierer ujawnił niedawno w rozmowie z magazynem Motorcycle News, że trwają prace nad podróżnym enduro zbudowanym w oparciu o dwucylindrowy silnik rzędowy o pojemności 800 cm3, który napędzać będzie jeden z nadchodzących modeli Duke.

Zdaniem Pierera nowy KTM 800 Adventure będzie mocnym konkurentem Hondy Africa Twin. Potencjalnych klientów przekonać ma bogate wyposażenie, niska masa i dzielność terenowa. Fakt, że szef KTM bezpośrednio nawiązuje do głównego konkurenta może oznaczać, że cena nowego modelu zostanie skalkulowana poniżej ceny Afryki. Obstawiamy około 45 tysięcy zł.

Daty premiery 800 Adventure nie ujawniono, ale niewykluczone, że sprzęt pojawi się w salonach na wiosnę 2017 roku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.