Czemu warto czyścić wtryskiwacze silników diesla?

-

Podczas eksploatacji samochodu, warto poczynić kroki ku temu, by ważne części poszczególnych układów działały jak najlepiej i jak najdłużej. Dzięki odpowiednim, regularnym działaniom można cieszyć się nienaganną i bezproblemową jazdą. Jedną z rzeczy, na które w tej kwestii warto zwrócić uwagę, są wtryskiwacze, w których przypadku efektywność zależy od ich czystości. Przekonaj się, dlaczego warto regularnie czyścić wtryskiwacze preparatem do czyszczenia wtrysków diesla!

Zimny zapłon? To nie problem!

Charakterystyczną cechą silników diesla w porównaniu do benzynowych jest fakt, że są znacznie bardziej wrażliwe na niskie temperatury. Z tego względu im temperatura niższa, tym trudniejszy jest samozapłon mieszanki paliwowej pod wpływem ciśnienia. Choć w dużej mierze ten problem jest rozwiązywany przez świece żarowe w silniku, ale to nie zawsze zdaje egzamin.

Do pełni efektywności samozapłonu wymagane jest odpowiednie ciśnienie. Co za tym idzie – wtryskiwacze odpowiadające za dostarczenie mieszanki paliwowej do silnika powinny działać jak najlepiej. Właśnie dlatego warto dbać o ich czystość, co zapewni jak najlepsze działanie.

Dłuższa żywotność wtryskiwaczy i pompy paliwa

Preparaty do czyszczenia wtrysków diesla często oprócz substancji odpowiadających za czyszczenie zawierają także składniki smarujące, które jeszcze dodatkowo usprawniają działanie części i znacznie wydłużają czas, w którym będą zdatne do użytku. Przykładem takiego preparatu jest TEC 2000.

Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze, które w innym wypadku należałoby wydać na regenerację lub wymianę części, co często bywa bardzo kosztowe.

Nie tylko o samochód tu chodzi – ochrona środowiska

Regularnie czyszcząc wtryskiwacze nie tylko zyskujesz cenne minuty w zimne ranki czy pieniądze dzięki wydłużonej żywotności, ale także przyczyniasz się do czystości naszego środowiska. Czyste wtryski prowadzą do znacznej redukcji czarnego dymu z układu wydechowego, a także znacznego ograniczenia emisji szkodliwych spalin.

Sponsorowany
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami. Wchodzisz w to?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Bestsellery na I Komunię i Dzień Dziecka – quady i crossy Barton. Jak sprawić dziecku radość i zadbać o jego bezpieczeństwo?

Od lat hitem prezentowym sezonu komunijnego są lekkie pojazdy offroadowe – małe quady i motocykle typu cross. Gwarantują one młodym użytkownikom znakomitą zabawę, która...

Czy warto postawić na skutery i quady Kymco?

Skutery i quady stają się coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Częściej można je napotkać na ulicach miast czy podczas pieszych wędrówek. Ogromną zaletą tych...

Geniusz kamuflażu. Motorowerem bez tablic uciekał przed policją, schował się w kuriozalnym miejscu

Motorowery, z racji lichych osiągów, nie dają większych szans na ucieczkę przed kimkolwiek, nie tylko przed policją. Taką świadomość musiał mieć 31-letni mieszkaniec Wrocławia,...

Porządki w CEPiK. Od nowego roku nie zachowasz czarnych blach po zakupie starszego motocykla

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców, choć coraz doskonalsza, wciąż pełna jest nieaktualnych danych. Zamazują one nieco statystyki dotyczące liczby i statusu pojazdów zarejestrowanych w...

Uwaga, konkurs! Do zgarnięcia dwie dwuosobowe wejściówki na urodzinową imprezę Harleya w Budapeszcie!

Huczne obchody 120. rocznicy założenia firmy Harley Davidson zbliżają się wielkimi krokami. Już za niecały miesiąc, w dniach 22-25 czerwca, w Budapeszcie rozpocznie się...