Podczas eksploatacji samochodu, warto poczynić kroki ku temu, by ważne części poszczególnych układów działały jak najlepiej i jak najdłużej. Dzięki odpowiednim, regularnym działaniom można cieszyć się nienaganną i bezproblemową jazdą. Jedną z rzeczy, na które w tej kwestii warto zwrócić uwagę, są wtryskiwacze, w których przypadku efektywność zależy od ich czystości. Przekonaj się, dlaczego warto regularnie czyścić wtryskiwacze preparatem do czyszczenia wtrysków diesla!

 

Zimny zapłon? To nie problem!

Charakterystyczną cechą silników diesla w porównaniu do benzynowych jest fakt, że są znacznie bardziej wrażliwe na niskie temperatury. Z tego względu im temperatura niższa, tym trudniejszy jest samozapłon mieszanki paliwowej pod wpływem ciśnienia. Choć w dużej mierze ten problem jest rozwiązywany przez świece żarowe w silniku, ale to nie zawsze zdaje egzamin.

Do pełni efektywności samozapłonu wymagane jest odpowiednie ciśnienie. Co za tym idzie – wtryskiwacze odpowiadające za dostarczenie mieszanki paliwowej do silnika powinny działać jak najlepiej. Właśnie dlatego warto dbać o ich czystość, co zapewni jak najlepsze działanie.

Dłuższa żywotność wtryskiwaczy i pompy paliwa

Preparaty do czyszczenia wtrysków diesla często oprócz substancji odpowiadających za czyszczenie zawierają także składniki smarujące, które jeszcze dodatkowo usprawniają działanie części i znacznie wydłużają czas, w którym będą zdatne do użytku. Przykładem takiego preparatu jest TEC 2000.

Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze, które w innym wypadku należałoby wydać na regenerację lub wymianę części, co często bywa bardzo kosztowe.

Nie tylko o samochód tu chodzi – ochrona środowiska

Regularnie czyszcząc wtryskiwacze nie tylko zyskujesz cenne minuty w zimne ranki czy pieniądze dzięki wydłużonej żywotności, ale także przyczyniasz się do czystości naszego środowiska. Czyste wtryski prowadzą do znacznej redukcji czarnego dymu z układu wydechowego, a także znacznego ograniczenia emisji szkodliwych spalin.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.