Wygląd zewnętrzny samochodu to jeden z czynników w największym stopniu odpowiadających za jego wartość. Warto więc, by nasze auto zawsze prezentowało się doskonale. Co jednak zrobić, gdy nie mamy garażu?

 

W przypadku braku zadaszonego miejsca parkingowego ochrona lakieru może stanowić prawdziwe wyzwanie. Deszcz, śnieg, grad, a nawet ptasie odchody mogą przyczynić się do wystąpienia korozji i odprysków zewnętrznej powłoki auta. Również nadmierne wystawianie na promienie słoneczne może być przeszkodą w zachowaniu należytego stanu lakieru. Czy istnieje zatem skuteczne rozwiązanie dla tych, którzy nie są w posiadaniu garażu?

Pokrowiec na auto – proste i skuteczne rozwiązanie

Jeśli nie chcemy zostawiać naszego auta pod chmurką, idealną metodą ochrony lakieru i oszklenia będzie zastosowanie zewnętrznego pokrowca. Plandeka na auto nie tylko skutecznie uniemożliwi powstanie blaknień i odprysków, ale też sprawi, że nasze auto będzie odporne zarówno na ogrzewanie wnętrza w lecie, jak również kłopoty z zapłonem w zimie. Odpadnie również konieczność uciążliwego skrobania szyb w zimie, bo dzięki plandece auto zostanie zabezpieczone przed oszronieniem.

Pokrowiec na samochód Perfect Garage Hatchback
Pokrowiec antyszronowy Winter Optimal SUV

Pokrowiec na motocykl Silver Garage Motorcycle

Więcej plandek na samochód znajdziesz tutaj: https://www.motoautko.pl/pol_m_Plandeki-samochodowe-9647.html

Spięty jak plandeka

Podczas doboru odpowiedniego pokrowca powinniśmy pamiętać o jego właściwych parametrach użytkowych. Plandeka powinna być odpowiednio napięta na całej swojej długości, dzięki czemu nie dostaną się pod nią niesione z wiatrem drobne kamienie i liście. Zapobiegnie to powstawaniu zadrapań lakieru od wnętrza. Z tego samego powodu, zanim założymy pokrowiec, powinniśmy w miarę dokładnie umyć całe auto, by nie zostały na nim drobiny piasku i kurzu, które mogą od wewnątrz porysować karoserię. Do tego materiał powinien być odpowiednio miękki w środku: wybierzmy bawełnę lub filc. Z zewnątrz zaś plandeka musi być kompletnie nieprzemakalna.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru plandeki?

Dobrze jest zdecydować się na pokrowiec dedykowany konkretnie do modelu naszego auta. Powinien on pokryć je aż do samej ziemi. Do tego należy wybrać „oddychający” pokrowiec, to znaczy taki, który uniemożliwi skraplanie się pary wodnej. Jeśli materiał sam w sobie nie jest oddychalny, to plandeka powinna być wyposażona w otwory umożliwiające swobodną wymianę powietrza pod nią. Jeśli chodzi o cenę, to lepiej nie zawracajmy sobie głowy najtańszymi produktami. Korzystanie z nich może przynieść więcej szkody niż pożytku, ujemnie wpływając na stan lakieru. Najbezpieczniej będzie, jeśli zdecydujemy się na wyrób z co najmniej średniej półki cenowej.

Artykuł napisany przy współpracy z Motoautko.plZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.