Triumph ujawnił nowe, chłodzone cieczą motocykle z rodziny Bonneville. Oprócz znacznie poprawionych osiągów zwiększono ilość wersji i opcji wyposażenia. Producent nie zdradził jak dotąd cen nowych modeli.

Jako ikona klasycznego motocyklowego stylu dotychczasowy Triumph Bonneville radził sobie świetnie. Niepostrzeżenie jednak konkurenci, tacy jak Ducati Scrambler czy BMW z R nine-T, stopniowo spychali Bońka na pozycję reliktu motoryzacji.Nieśmiertelny, chłodzony powietrzem twin o pojemności 865 cm3 i mocy 68 KM zaczął niepokojąco dorównywać technologicznym zaawansowaniem takim tuzom jak Royal Enfield czy Ural. Nobliwi inżynierowie z Hinckley postanowili popełnić świętokradztwo i poprawić ideał. Tak oto zaprezentowano trzy odsłony kultowego klasyka – każda o nieco innym charakterze, przeznaczona dla innego użytkownika. Oprócz tego przygotowano pakiety, które pozwolą zmienić każdą z wersji tak, jak tego oczekujemy. 2016 Triumph Bonneville(4)Street Twin to podstawowa wersja Bonneville’a. Do jej napędu użyto chłodzonego cieczą dwucylindrowego silnika rzędowego o pojemności 900 cm3. Producent nie podaje mocy, wiadomo jedynie, że moment obrotowy wyniesie 80 Nm przy 3200 obr./min. O stopień wyżej jest T120 z silnikiem 1200 cm3 i momentem obrotowym wynoszącym 105 Nm. T120 otrzyma stylizację mocno nawiązującą do oryginału z roku 1959. 2016 Triumph Bonneville(5)Na samej górze stawki znalazł się utrzymany w stylu cafe-racer model Thruxton, także wyposażony w silnik 1200 cm3 o momencie obrotowym 112 Nm przy 4950 obr/min. Producent przewidział także specjalne, bogato wyposażone wersje – T120 Black, który od wersji bazowej różni się  stylistyką detali, oraz Thruxton R wyposażony w zaciski hamulcowe Brembo, widelec Showa, tylne zawieszenie Öhlins i opony Pirelli Diablo Rosso Corsa.

Każdy z nowych modeli otrzyma szereg obowiązkowych dziś elektronicznych rozwiązań – elektroniczną przepustnicę, ABS, sprzęgło z kontrolą poślizgu, kontrolę trakcji (z możliwością wyłączenia) i kilka innych gadżetów.

2016 Triumph Bonneville(9)Modele T120 i Thruxton otrzymają także tryby jazdy – drogowy Road i deszczowy Rain. Thruxton zostanie dodatkowo wyposażony w tryb Sport. W standardowym wyposażeniu modeli T120 i T120 Black znajdą się także podgrzewane manetki.

2016 Triumph Bonneville(1)Na tym jednak nie koniec – do niektórych motocykli dostępne będą zestawy, które pozwolą zmienić charakter jednośladu. W zależności od modelu będą to między innymi Scrambler, Brat Tracker, Prestige czy Café Racer.

Cen nowych modeli jak dotąd nie podano.

2016 Triumph Bonneville(12)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.