Przegląd jest krótki, bo i oferta jest krótka, a nawet można rzec uboga. Trochę to dziwi, bo na ulicach widać coraz więcej kobiet dosiadających motocykle, również te sportowe. A i producenci motocykli coraz częściej adresują swoją ofertę właśnie do pań, szukając nowych możliwości zbytu.

Artykuł jest odpowiedzią na prośbę jednej z naszych czytelniczek, w związku z czym skoncentrowaliśmy się właśnie na sportowych, skórzanych kombinezonach jednoczęściowych.

4SR Racing Lady Pink

Kombinezon sportowy damski jednoczęściowy 2020

Tegoroczną nowością jest kombinezon Racing Lady Pink, firmy 4SR. Wyróżniają go – zgodnie z nazwą – różowe wstawki. Widać tu niestety szablonowe myślenie, że jeśli damski, to koniecznie różowy. Szkoda, że producent nie pomyślał jednak o innych wersjach kolorystycznych. Kombinezon wykonany został ze skóry bydlęcej, wyposażono go w 16 ochraniaczy (prócz tych chroniących stawy, także klatkę piersiową i kręgosłup) renomowanych firm takich, jak Sas-Tec, czy Betac. Z myślą o upalnych dniach, 4SR umieścił w kombinezonie, a raczej wydrążonym garbie na plecach, bukłak na wodę.

Cena kombinezonu to 3.299,00 zł.

Jako ciekawostkę można wskazać, że do kombinezonu dedykowana jest czapka Symbol Pink.

Dainese – król segmentu

Jedną bogatszych ofert posiada firma Dainese. Kombinezony są przy tym bardzo zróżnicowane, pod względem wyposażenia i co za tym idzie, również ceny.

Nowością na 2020 r. jest, m.in. seria Killalane, obejmująca trzy wersje kolorystyczne: biało-szaro-czarny; czerwono-niebieski oraz niebiesko-szary. Podobnie, jak kombinezon opisany wcześniej, jest w nim miejsce na pojemnik z wodą i wykonany jest ze skóry bydlęcej. To, co go wyróżnia, to dwuosiowy elastyczny system z wymienną płytą aluminiową, zwiększający swobodę ruchu.

Cena to 3.775,00 zł.

Top oferty Dainese – Misano 2D-Air

kombinezon damski skórzany sportowy jednoczęściowy z poduszką powietrzną

Najbardziej prestiżowym kombinezonem, wśród tych proponowanych przez Dainese, jest Misano 2D-Air. Prócz standardowych ochraniaczy, ma również bezszwowe wzmocnienia na barkach i łokciach, wykonane z tytanu. Tym, co jednak najbardziej go wyróżnia, jest poduszka powietrzna.

poduszka powietrzna w damskim kombinezonie sportowym

Producent zamontował w kombinezonie 6 czujników, które wraz z pozostałą elektroniką zestrojono tak, aby skutecznie cały system zadziałał w czasie wypadku. Pompowane poduszki rozmieszczono wokół ciała, tak by chroniły newralgiczne jego części.

Cena za ten luksus, to aż 9.235,00 zł.

Held Ayana II – niemiecka precyzja

Tytanowe wstawki posiada również produkt firmy Held – model Ayana II, występujący w dwóch wersjach kolorystycznych, różniących się stosunkiem bieli, szarości i czerni. Nie jest to tegoroczna nowość, ale na różnych forach można przeczytać, że kombinezon jest ceniony przez użytkowniczki, przede wszystkim za łatwość użytkowania, za dobre dopasowanie do sylwetki oraz za trwałość wykonania.

Cena promocyjna to teraz 3 550 zł.

Coś od Spidi…

 

Za kwotę 4.399,00 zł można kupić kombinezon Y122 Wind Pro Lady firmy Spidi. Firma proponuje paniom trzy wersje kolorystyczne, w tym obowiązkowo również model z różowymi wstawkami… Producent zapewnia, że zastosował w nim rozwiązania będące efektem jego doświadczeń z motocyklowych Mistrzostw Świata. Za bezpieczeństwo odpowiadają protektory łokci, kolan, jest miejsce na ochraniacz pleców, a slidery kolan mają możliwość regulacji położenia. Prócz skóry bydlęcej zastosowano również materiał Nylon 6.6, który prócz wytrzymałości i elastyczności, posiada także dużą odporność na ścieranie.

A, jakie doświadczenia z użytkowania jednoczęściowych kombinezonów posiadacie wy, drogie Czytelniczki? Napiszcie, które z rozwiązań się sprawdzają, czy lubicie jeździć w jednoczęściówkach, a jeśli tak, dlaczego wybrałyście właśnie ten typ kombinezonu…ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.